Menu

Danilo Petrucci najszybszy w pierwszym treningu TT Assen

Danilo Petrucci / OCTO Pramac Racing

Danilo Petrucci z zespołu OCTO Pramac Racing okazał się najszybszym zawodnikiem podczas pierwszej sesji treningowej TT Assen w Holandii, pokonując Johanna Zarco z monster Yamaha Tech 3 i Cala Crutchlowa z LCR Hondy, którzy uplasowali się na drugiej i trzeciej lokacie.

Pierwszy trening, już po kilku minutach, musiał zostać przerwany z powodu motocykla Andrei Dovizioso, w którym awarii uległa jednostka napędowa, co spowodowało rozlanie oleju na torze.

Srogo o tym zdarzeniu dowiedzieli się Jorge Lorenzo i Jonas Folger, którzy wypadli z toru, a zawodnik Tech 3, w ramach ostrożności, musiał pojawić się w centrum medycznym.

Sesja została finalnie zatrzymana na prawie pół godziny, aby usunąć rozlany olej na torze.

Kierowcy tuż po wznowieniu treningu zabrali się do pracy, co zaprezentował Tito Rabat pokonując dwadzieścia cztery okrążenia, a także Hector Barbera, który holenderski obiekt pokonał dwadzieścia trzy razy.

Bardzo dobre tempo prezentował natomiast Danilo Petrucci, który na kilka minut przed zakończeniem treningu wskoczył na pierwszą lokatę z czasem 1:34.680 i mimo problemów z motocyklem, nie oddał prowadzenia do końca pierwszych przygotowań.

Tuż za Włochem znalazł się Johann Zarco, który stracił 0.126 sekundy, jednak utrzymał za sobą, dobrze spisującego się, Cala Crutchlowa, który od Francuza był wolniejszy o jedyne 0.016 sekundy.

Czwarta lokata finalnie należała do Dovizioso, który na drugim motocyklu pokonał obiekt Assen w czasie 1:34.829, wyprzedzając Valentino Rossiego o 0.012 sekundy, Andreę Iannone (+0.234 sekundy) i Daniego Pedrosę (+0.256 sekundy).

Do przygotowań powrócili także Folger (1:35.052) i Lorenzo (1:35.155), którzy uplasowali się na ósmej i dziewiątej lokacie, natomiast czołową dziesiątkę zamknął Karel Abraham z czasem 1:35.183.

Poza czołową dziesiątką znaleźli się Maverick Vinales (P12) z Movistar Yamaha MotoGP i Marc Marquez (P13) z Repsol Hondy.

Image © Michelin