Menu

Bradley Smith może powrócić do rywalizacji w MotoGP już na TT Assen

Bradley Smith / KTM

Bradley Smith z fabrycznego zespołu KTM przyznał, że jest przekonany, iż powróci do rywalizacji w MotoGP już podczas holenderskiego TT Assen, po wypadku do jakiego doszło podczas ostatniej rundy w Barcelonie.

Brytyjczyk podczas czwartej sesji treningowej GP Kataloni upadł w jednym z zakrętów i doznał uszkodzenia piątego palca lewej ręki, przez co został wykluczony z dalszej rywalizacji, a także opuścił dzień testowy.

Od wypadku w sobotę, co dwadzieścia cztery godziny sprawdzamy palec, aby zobaczyć, czy nie wdała się infekcja i jak postępuje powrót do zdrowia - powiedział Bradley Smith.

Lekarze są zadowoleni z postępów, więc w zasadzie nie zamierzamy poddawać się przeszczepie skóry lub dalszym operacjom, co brzmi fantastycznie.

(Lekarze - przyp. red.) oczekują, że nie dojdę do pełnej sprawności w tak krótkim czasie, ale będę gotowy na wyścig w Assen.

Teraz chodzi o kontynuowanie pielęgnacji i przyspieszenie regeneracji kremami, jak również zachowaniem czystości, więc miejmy nadzieję, że będziemy gotowi na około 90 procent na Assen - dodał Brytyjczyk.

Zespół KTM, z powodu nagłej absencji Smitha, zdecydował się na skorzystanie z usług Miki Kallio, który pracował przez trzy dni testowe, koncentrując się na porównaniach podwozia, testowaniu nowych ram i dokładnych ustawieniach RC16.

Image © KTM