Menu

Marquez najszybszy podczas testów po wyścigu w Katalonii

Marc Marquez / Repsol Honda

Mistrz świata MotoGP Marc Marquez ustanowił najszybszy czas podczas testów po wyścigu na torze Barcelona-Catalunya po Grand Prix Katalonii, pobijając w ostatnich minutach czas Mavericka Vinalesa.

Oprócz fabrycznego zespołu Ducati i zwycięzcy GP Katalonii na torze pod Barceloną zabrakło zespołów klienckich włoskiego producenta Aspara i Avintii. Pozostałe ekipy zdecydowały się na pozostanie na jeden dzień testowy na katalońskim obiekcie.

Lider mistrzostw Maverick Vinales, który niedzielny wyścig na odległej 10. lokacie po problemach Yamahy na torze Barcelona-Catalunya, podczas dzisiejszych testów wyglądało na to, że Hiszpan powraca do formy prezentowanej w zimie notując najszybszy czas 1:44.932 po południu.

Duet Yamahy testował nową ramę, której ewolucję będzie testował podczas dwudniowych testów w tym tygodniu zaplanowanych na torze Aragon, które rozpocznie w tym tygodniu w środę i nie pozostanie na drugi dzień testów w Barcelonie.

Podczas ostatnich pięciu minut poniedziałkowej sesji testowej, Marquez przesunął z 5. na 1. pozycję z czasem 1:44.340 poprawiając wynik Vinalesa o blisko 0.6 sekundy. Obaj kierowcy poprawili swoje czasy i ostatecznie kierowca Repsol Hondy z wynikiem 1:44.071 był najszybszym kierowcą wyprzedzając swoje rywala z Movistar Yamahy o 0.366 sekundy.

W czołowej piątce znalazło się aż czterech Hiszpanów, których przedzielił Jonas Folger, który odnotował trzeci najszybszy czas dnia. Za kierowcą Monster Yamahy Tech 3 znaleźli się Dani Pedrosa i Aleix Espargaro.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Cal Crutchlow, Johann Zarco, Scott Redding. Czołową dziesiątkę uzupełnił Valentino Rossi z czasem wolniejszym o 1.5 sekundy od Marca Marqueza.

Zgodnie z zapowiedziami na swoim domowym obiekcie powrócił Alex Rins po złamaniu lewego nadgarstka. Młody Hiszpan odnotował przedostatni 17. czas tracąc blisko 2.5 sekundy do najszybszego i niespełna półsekundy do swojego partnera z zespołu Andrei Iannone.

Image © Honda Racing Corporation