Menu

Bradley Smith opuszcza Grand Prix Katalonii po wypadku w czwartym treningu

Bradley Smith / KTM

Bradley Smith z fabrycznego zespołu KTM nie wystartuje w rywalizacji o Grand Prix Katalonii oraz opuści testy, które odbędą się tuż po zakończeniu weekendu wyścigowego.

Brytyjczyk uległ wypadkowi podczas czwartego treningu na torze Barcelona-Catalunya, wywracając się w drugim zakręcie, co spowodowało uszkodzenie małego palca w lewej ręce.

Zawodnik KTM'a natychmiast został przetransportowany do centrum medycznego na torze, a następnie do szpitala w Barcelonie, aby oczyścić ranę i poddać się kolejnym konsultacjom.

Zespół KTM poinformował w niedzielę, że Smith nie wystartuje w Grand Prix Katalonii, a także opuści oficjalny dzień testowy i dwa dni prywatnych testów.

Niestety, miałem wypadek w drugim zakręcie i myślę, że moja ręka utknęła przez chwilę pod kierownicą i to wystarczyło aby zerwać skórę z dawnej urazu z 2013 roku - tłumaczy Bradley Smith.

Pojechaliśmy do szpitala wyczyścić ranę upewniając się, że jest tak czysta, jak to tylko możliwe i pozostała bez żadnego zabrudzenia.

Dziś rano odwiedziliśmy centrum medyczne i zdecydowano, że bezpieczniej będzie nie brać udziału w GP, ponieważ ryzyko infekcji jest naprawdę wysokie - wyjaśnił.

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech lub czterech dni sprawdzimy ranę i zdecydujemy, czy potrzebuję jakiegokolwiek zabiegu plastycznego i jeśli nie, powrócę w pełni gotowy na Assen - zapewnił Brytyjczyk.

Image © KTM