Menu

Repsol Honda na czele trzeciego treningu GP Katalonii

Marc Marquez / Repsol Honda

Zawodnicy zespołu Repsol Honda, Marc Marquez i Dani Pedrosa, okazali się najszybszymi kierowcami podczas trzeciej sesji treningowej na torze Barcelona-Catalunya, która zaważyła o awansie do drugiej sesji kwalifikacyjnej.

Od upadku, trzeci trening pod Barceloną rozpoczął Marc Marquez, który stracił panowanie nad motocyklem w dziesiątym zakręcie i upadł, jednak zdołał powrócić na tor w dalszej części sesji i pokonać okrążenie w czasie 1:44.178, co dało mu pierwszą lokatę.

Tuż za Hiszpanem znalazł się jego zespołowy kolega Dani Pedrosa, który podobnie jak Marquez, swoje najszybsze okrążenie pokonał pod koniec sesji, ustępując broniącemu mistrzowskiego tytułu o jedyne 0.101 sekundy, a utrzymując za sobą Alvaro Bautistę z ekipy Pull&Bear Aspar Team, który stracił kolejne 0.116 sekundy do najszybszego Marqueza.

Czwarta lokata finalnie należała do Aleixa Espargaro (1:44.409) z zespołu Aprilia Racing Team Gresini, który wyprzedził Andreę Dovizioso i Jorge Lorenzo z zespołu Ducati, którzy uplasowali się na pozycjach pięć i sześć.

Dobrym okrążeniem w trzeciej sesji popisał się także Andrea Iannone z fabrycznej Suzuki, który tor Barcelona-Catalunya okrążył w czasie 1:44.656, notując stratę 0.487 sekundy, choć poradził sobie ze Scottem Reddingiem i Danilo Petruccim z ekipy OCTO Pramac Racing, którzy znaleźli się 0.020 i 0.025 sekundy za Włochem.

Czołową dziesiątkę zamknął natomiast Hector Barbera z czasem 1:44.740, który zakwalifikował się tym samym do drugiej sesji kwalifikacyjnej.

Takiego przywileju nie mają natomiast zawodnicy zespołu Movistar Yamaha, Maverick Vinales i Valentino Rossi, którzy zdołali osiągnąć odpowiednio trzynasty i piętnasty czas i będą musieli zmierzyć się w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, podobnie jak zawodnicy ekipy Movistar Yamaha Tech 3 (Jonas Folger 12. i Johann Zarco 16.) oraz Cal Crutchlow z LCR, który osiągnął dwunasty czas.

Image © Michelin