Menu

Marquez utrzymuje wysokie tempo w drugim treningu przed GP Katalonii

Marc Marquez

Marc Marquez podobnie jak w pierwszym tak i w drugim treningu uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich zawodników. Jorge Lorenzo, który również pokazał się z dobrej strony był drugi. Pierwszą trójkę uzupełnił Jonas Folger. W pierwszej dziesiątce uplasował się tylko jeden z reprezentantów fabrycznej Yamahy - Valentino Rossi.

Punktualnie o godzinie czternastej pięć druga sesja treningowa na torze Barcelona-Catalunya została rozpoczęta. Wszyscy zawodnicy od razu wyjechali z garażów, aby zgromadzić bardziej reprezentantywne dane niż w porannej sesji.

Tak jak za starych dobrych czasów Jorge Lorenzo legitymował się najlepszym czasem otwarcia.Z biegiem sesji jednak inni motocykliści doszli do głosu. Dobre rezultaty notował również Cal Crutchlow, Andrea Iannone, Andrea Dovizioso czy Marc Marquez.

Mniej więcej po kwadransie Aleix Espargaro uzyskał trzeci wynik treningu. Był on drugim z reprezentantów Suzuki w czołówce, lecz jego strata do Andrei Dovizioso i Marca Marqueza była bliska 0,8 sekundy.

W połowie sesji treningowej swoje tempo podkręcił Maverick Vinales, który zajmował wcześniej dalsze pozycje. Jorge Lorenzo natomiast uzyskał trzeci czas i znacząco zmniejszył stratę do wyników czołowej dwójki.

Dwanaście minut przed końcem treningu Hector Barbera zaliczył wywrotkę w dziesiętym zakręcie.

Pod koniec sesji zawodnicy zdecydowali się wyjechać na tor w celu zanotowania dobrych czasów okrążeń, które umożliwią uplasowanie się w pierwszej dziesiątce. Serię szybkich okrążeń rozpoczął Alvaro Bautusta, jego wynik poprawił później Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo i Jonas Folger.

Marc Marquez uzyskał jednak czas jeszcze lepszy od wspomnianych motocyklistów, a wyniósł on 1:44,295.

Image © Michellin Media