Menu

Marc Marquez najszybszy w pierwszym treningu na torze pod Barceloną

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego treningu Grand Prix Katalonii na torze pod Barceloną.

Przygotowania do tegorocznego Grand Prix na torze Barcelona-Catalunya nie rozpoczeły się po myśli zawodników i zespołów, czego przyczyną była wilgoć po nocnych opadach deszczu.

Zawodnicy bardzo rzadko pojawiali się na torze w pierwszych minutach treningu, jednak kilku z nich wykorzystało przesychającą nawierzchnię do przetestowania opon typu 'Wet', a kilka minut przed końcem sesji wszyscy zawodnicy wyjechali na tor na slickach.

Najlepszym rezultatem w końcowych minutach treningu popisał się Marc Marquez z zespołu Repsol Honda, który obiekt pod Barceloną pokonał w czasie 1:45.875, trzy dziesiąte szybciej od drugiego w zestawieniu Cala Crutchlowa z ekipy LCR.

Trzecia lokata finalnie należała do Andrei Dovizioso z Ducati, który stracił kolejne trzy dziesiąte sekundy, pokonując okrążenie w 1:46.505, choć zdołał utrzymać za sobą Daniego Pedrosę (1:46.621) i Jonasa Folgera (1:46.722), którzy zamknęli czołową piątkę.

Czasem 1:46.824 pierwszy trening zakończył natomiast Maverick Vinales z fabrycznej ekipy Yamahy, przed Samem Lowesem, Alvaro Bautistą, Scottem Riddingiem i dziesiątym Danilo Petruccim z OCTO Pramac Racing, który do najszybszego Marqueza stracił 1.377 sekundy.

Dobrymi czasami, na przesychającej nawierzchni toru, popisywał się także Jack Miller, jednak wielokrotnie zawodnik zespołu Marc VDS wykorzystywał nieprawidłowy układ toru pokonując szykanę używaną przez kierowców Formuły 1, a nie nową, która została oddana do użytku w tym roku, specjalnie dla zawodników MotoGP.

Australijczyk po pokonaniu kilku okrążeń z wykorzystaniem złej szykany, został wezwany do boksów, a po powrocie na tor zakończył trening z dwunastym czasem.

Image © Michelin