Menu

Valentino Rossi najszybszy w trzecim treningu przed GP Włoch

Valentino Rossi

Dziewięciokrotny mistrz świata zdecydowanie poprawił swoje tempo względem piątkowych treningów. Równie duży progres zanotowali drugi w sobotniej sesji Marc Marquez i trzeci Jorge Lorenzo.

Już na samym początku trzeciej sesji treningowej Aleix Espargaro poprawił najlepszy czas z poprzedniego dnia, który należał do Cala Crutchlowa. Reprezentant zespołu Aprilia uplasował się na pierwszym miejscu z wynikiem 1:47,173.

Rezultat Espargaro pozostał najlepszym do czasu ostatnich minut sesji, gdy motocykliści założyli miękkie opony.

Jako pierwszy wynik lepszy od Aleixa Espargaro zanotował Jorge Lorenzo - 1:46,911. Hiszpan awansował wówczas z czternastej pozycji na czoło tabeli z czasami. Kilka chwil później to Marc Marquez pojechał jeszcze szybciej - 1:46,865.

Trzydzieści sekund przed końcem trzeciej sesji treningowej Valentino Rossi pokazał swoim fanom, że nie ma powodów do obawy o jego formę. Włoch uzyskał najlepszy czas, którego już nikt nie poprawił.

Czwarty był Alvaro Bautista, który ponownie zaprezentował dobrą dyspozycję na swoim Ducati w specyfikacji 2016. Piąta pozycja należała do Mavericka Vinalesa. Zaskakująco wysoko uplasował się na szóstym miejscu Tito Rabat.

Tylko Cal Crutchlow i Jonas Folger nie poprawili swoich czasów z piątkowych treningów. Obaj nie uplasowali się w pierwszej dziesiątce i co za tym idzie są zmuszeni do startu w Q1.

Image © Michelin