Menu

Cal Crutchlow z najlepszym czasem w drugim treningu przed GP Włoch

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow uzyskał najlepszy czas okrążenia w trakcie drugiej sesji treningowej przed GP Włoch. Drugi był Andrea Dovizioso, a pierwszą trójkę uzupełnił Jonas Folger na Yamasze.

Na początku drugiej sesji treningowej MotoGP Maverick Vinales i Alvaro Bautista dyktowali tempo uzyskując najlepsze czasy okrążeń.

Danilo Petrucci dość niefortunnie rozpoczął sesję treningową, ponieważ doszło w jego motocyklu do awarii. Chwilę później obaj reprezentanci Aprili przewrócili się. Aleix Espargaro nie był w stanie utrzymać tempa Mavericka Vinalesa, za którym podążał po torze Mugello.

W dziewiątym zakręcie, po kwadransie treningu przewrócił się Maverick Vinales. Hiszpan był wyraźnie oszołomiony, ponieważ kilkakrotnie przekoziołkował na poboczu.

W połowie sesji tempo podkręcił Andrea Dovizioso notując najlepszy wtedy czas treningu - 1:47,526. Dani Pedrosa także plasował się w czołówce. Nie można było tego powiedzieć o Jorge Lorenzo czy Valentino Rossim. Obaj wspomniani zawodnicy zajmowali miejsca w połowie drugiej dziesiątki.

Pod koniec sesji motocykliści wyjechali na tor w celu poprawy swoich rezultatów na wypadek, gdyby podczas trzeciego treningu warunki nie umożliwiały powalczenia o dobry wynik. Maverick Vinales był jednym z tych, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Co zaskakujące Hiszpan w towarzystwie Jorge Lorenzo, Valentino Rossiego i Marca Marqueza znalazł się poza pierwszą dziesiątką.

Image © Michelin