Menu

Michele Pirro powraca do MotoGP na Grand Prix Mugello

Michele Pirro / Ducati Team / Grand Prix Aragonii 2016

Kierowca testowy zespołu Ducati Michele Pirro, powróci w nadchodzący weekend do MotoGP i podczas Grand Prix Włoch na torze Mugello, będzie rywalizował obok Jorge Lorenzo i Andrei Dovizioso.

Włoski zawodnik w ostatnich latach brał udział w wybranych rywalizacjach Grand Prix, jak również zastępował kontuzjowanych kolegów z zespołu, w tym ekip satelickich ścigających się w MotoGP.

W poprzednim sezonie wyścigowym Pirro pojawił się na torze dziewięciokrotnie, osiągając najwyższą siódmą lokatę na torze Misano.

Podczas Grand Prix Włoch na torze Mugello, Włoch po raz pierwszy w tym sezonie, wystartuje w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Wreszcie powracam na tor podczas Grand Prix, po raz pierwszy od Aragonii w zeszłym roku - powiedział zadowolony Michele Pirro.

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zawsze fascynującym doświadczeniem jest ściganie się na Mugello przed naszymi fanami.

Jak zawsze staram się robić wszystko co w mojej mocy, razem z chłopakami z naszego zespołu testowego, aby pchnąć nasz motocykl do przodu, jak to tylko możliwe.

Mamy dobrą bazę i jestem gotowy spróbować osiągnąć dobry wynik podczas wyścigu - dodał Włoch.

Image © Ducati Team