Menu

Jonas Folger przedłuża kontrakt z zespołem Tech 3 na sezon 2018 w MotoGP

Jonas Folger / Monster Yamaha Tech 3

Zespół Monster Yamaha Tech 3 potwierdził, że w sezonie 2018 skład ekipy rywalizującej w Motocyklowych Mistrzostwach Świata pozostanie bez zmian i obok wcześniej potwierdzonego Johanna Zarco nadal rywalizować będzie Jonas Folger.

23-letni niemiecki zawodnik zadebiutował w MotoGP w obecnym sezonie wyścigowym, podobnie jak jego zespołowy partner i prezentuje bardzo dobre tempo, co udowodnił podczas rywalizacji w Argentynie, gdzie zakończył wyścig na szóstej lokacie. Folger przed rundą we Włoszech plasuje się dziewiątej pozycji w klasyfikacji kierowców.

Cieszę się z kontynuowania współpracy z Herve (Poncharal - przyp. red.) i niesamowitym zespołem Tech 3 w 2018 roku - powiedział Jonas Folger.

Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z występów, w tym testów przedsezonowych, jednak jest jeszcze więcej co mogę zaoferować.

Przez resztę 2017 roku i w kolejnym uważam, że możemy kontynuować postępy i robić solidne kroki naprzód.

Jestem podekscytowany tym, co możemy wspólnie zrobić w najbliższych miesiącach i dlatego chciałbym podziękować szefowi i wszystkim zaangażowanym w Tech 3 za to, co dotychczas zrobili oraz za to, że wierzyli we mnie. Zawsze będę dawał z siebie wszystko na Yamasze YZR-M1 - dodał niemiecki zawodnik.

Ekipa Tech 3 ogłoszeniem Jonasa Folgera w składzie na sezon 2018, potwierdziła tym samym swoich zawodników, na kolejny rok startów w MotoGP.

Image © Monster Yamaha Tech 3