Menu

Valentino Rossi w szpitalu po wypadku na motocrossie

Valentino Rossi

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata podczas treningu na torze Cross Club Cavallara uległ wypadkowi. Jego stan szczęśliwie jest na tyle dobry, że istnieje szansa, iż zostanie wypisany ze szpitala już w piątek.

38-latek w czwartek został przewieziony do szpitala Ospedale Infermi w Rimini z podejrzeniem łagodnych obrażeń klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez zespół Yamahy, Valentino Rossi nie doznał żadnych dalszych komplikacji.

Valentino powiedział lekarzom, że doświadcza mniej bólu zarówno w klatce piersiowej jak i w jamie brzusznej w porównaniu do ostatniej nocy. Ucisk jest efektem uszkodzenia wątroby i nerek, które nie przerodziły się w dalsze powikłania. W ciągu najbliższych dwunastu godzin ból powinien ustępować, a następnie przejdzie on rutynowe testy diagnostyczne. Jeśli okażą się one pozytywne, to może zostać wypisany ze szpitala w przeciągu tego samego dnia - czytamy w informacji zespołu Yamahy.

W przyszłym tygodniu odbędzie się niezwykle istotna dla Valentino Rossiego jego domowa Grand Prix na torze Mugello. Decyzja dotycząca tego, czy weźmie w niej udział jeszcze nie została podjęta.

Image © Yamaha Motor Racing