Menu

Scott Redding najszybszy w trzecim treningu przed GP Francji

Scott Redding / OCTO Pramac Racing

Brytyjczyk potwierdził swoją dobrą dyspozycję z piątkowych treningów, również w sobotni poranek. Pierwszą trójkę uzupełnił Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda i Jack Miller z EG 0.0 Marc VDS.

Zgodnie z przypuszczeniami to właśnie w trzeciej sesji treningowej wszyscy zawodnicy zanotowali swoje najlepsze wyniki. Przyczyną tego był fakt, że mogli oni korzystać z opon przeznaczonych do jazdy po suchej nawierzchni.

Warunki poprawiały się z minuty na minutę, więc motocykliści w ostatnich chwilach treningu rozstrzygnęli kolejność w tabeli z wynikami.

Jack Miller zajmował czołowe pozycje w treningu, lecz jego zbyt duża pewność siebie zaowocowała wywrotką w drugim zakręcie.

Valentino Rossi, który zajął czwarte miejsce był szybszy od Mavericka Vinalesa, co przynajmniej w treningach nie zdarza się zbyt często.

Karel Abraham za sprawą szóstego czasu sesji, po raz drugi w tym sezonie awansował bezpośrednio do drugiej części sesji kwalifikacyjnej. Podobnym zaskoczeniem był fakt, że Pol Espargaro oraz Bradley Smith na swoich motocyklach KTM także uplasowali się w najlepszej dziesiątce.

Na samym końcu tabeli z czasami znaleźli się Dani Pedrosa i Jorge Lorenzo. Obaj zawodnicy dosiadający czołowych motocykli mieli problemy z zaufaniem zdradliwej nawierzchni.

Image © OCTO Pramac Racing