Menu

Dovizioso najszybszy w mokrych warunkach w Le Mans

Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso z zespołu Ducati wykręcił najszybszy czas podczas drugiego mokrego treningu Grand Prix Francji.

Druga sesja treningowa na torze Le Mans, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się na mokrej nawierzchni, jedna tym razem z każdą kolejną mijającą minutą, opady deszczu nie traciły na sile.

Najlepszym czasem podczas drugiego treningu popisał się Andrea Dovizioso, który tor w Le Mans pokonał w czasie 1:41.673, czyli cztery sekundy wolniej od Jacka Millera, najszybszego w porannych przygotowaniach.

Drugi czas w ostatnich sekundach sesji wykręcił Marc Marquez z Hondy, który okrążenie francuskiego obiektu pokonał w czasie 1:41.716, co dało jedynie 0.043 sekundy straty do najszybszego Włocha, lecz pozwoliło utrzymać za sobą Danilo Petrucci, który na minuty przed końcem treningu plasował się na pierwszej lokacie.

Tuż za czołową trójką znalazł się Scott Redding z zespołu OCTO Pramac Racing, który prezentował również bardzo dobre tempo i podobnie jak Petrucci liderował w trakcie trwania sesji. Brytyjczyk swoje najszybsze okrążenie pokonał w 1:41.925 i do najszybszego Dovizioso stracił 0.252 sekundy.

Pierwszą piątkę uzupełnił natomiast Andrea Iannone z zespołu Team Suzuki ECSTAR (1:42.078), utrzymując za sobą Alvaro Bautistę (1:42.625), Jacka Millera (1:42.729), Mavericka Vinalesa (1:42.894), Sama Lowesa (1:42.998) i Valentino Rossiego (1:43.006), który zamknął czołową dziesiątkę.

Słabsze tempo po raz kolejny zaprezentowali Jorge Lorenzo i Dani Pedrosa, którzy znaleźli się w drugiej dziesiątce.

Image © Ducati Team