Menu

Jack Miller najszybszy w zmiennych warunkach pierwszego treningu w Le Mans

Jack Miller / Marc VDS

Jack Miller z zespołu Marc VDS osiągnął najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej piątkowej sesji treningowej Grand Prix Francji na torze w Le Mans.

Zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata już od samego początku musieli zmierzyć się z mokrą nawierzchnią obiektu w Le Mans, czego przyczyną były opady deszczu, jednak warunki z minuty na minutę poprawiały się.

Początkowo jednak motocykliści wyjechali na tor na oponach deszczowych, co nie gwarantowało dobrych czasów okrążeń, jednak na dziesięć minut przed końcem, nawierzchnia toru była na tyle sucha, aby można było spróbować sił na oponach typu slick.

Bardzo dobrym czasem, właśnie w takich warunkach, popisał się Jack Miller z zespołu Marc VDS, który przebił się na front stawki z czasem 1:37.467.

Do końca trwania treningu żaden z pozostałych zawodników nie potrafił zbliżyć się do najszybszego Australijczyka, a najmniejszą różnicę osiągnął Marc Marquez, który znalazł się za Millerem ze stratą 1.288 sekundy.

Czołową trójkę uzupełnił Johann Zarco z ekipy Tech3, z którą przedłużył kontrakt na sezon 2018. Francuz za swojej Yamasze osiągnął czas w postaci 1:39.755, co dało ponad 1.7 sekundy straty do najszybszego Millera.

Czwarta lokata należała ostatecznie do Cala Crutchlowa z ekipy LCR Honda (1:39.607), za którym znalazł się Loris Baz i Karel Abraham, jednak ich czasy oscylowały na poziomie 1:40.

Bardzo dobrym rezultatem w takich warunkach popisał się natomiast Bradley Smith, który po raz pierwszy wraz z zespołem KTM znalazł się w pierwszej dziesiątce. Brytyjczyk swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:40.817, choć przejechał jedynie siedem okrążeń.

Ósmy finalnie był Valentino Rossi (1:40.894), który w ostatnich minutach awansował o dwanaście pozycji, a tuż za nim znalazł się Alvaro Bautista (1:41.024) i Maverick Vinales (1:31.307).

Przesychający tor nie sprzyjał natomiast czołowym zawodnikom - Dani Pedrosa zakończył trening na trzynastej pozycji, Dovizioso był czternasty, a Jorge Lorenzo szesnasty.

Image © Marc VDS