Menu

Johann Zarco pozostaje z zespołem Monster Yamaha Tech 3 na sezon 2018

Johann Zarco / Monster Yamaha Tech 3

Zespół Monster Yamaha Tech 3 poinformował, że debiutujący w tym roku w MotoGP Johann Zarco, pozostanie z ekipą na sezon 2018 i będzie kontynuował swoją walkę w najwyższej motocyklowej klasie.

Francuz popisał się imponującym startem do tegorocznej rywalizacji, choć swoje starty rozpoczął od upadku w GP Kataru na torze Losail. Z wyścigu na wyścig było jednak coraz lepiej, W Argentynie i Stanach Zjednoczonych Zarco zakończył wyścigi na piątej lokacie, natomiast w Jerez minął linię mety na czwartym miejscu.

Zarco obecnie plasuje się na szóstej lokacie w klasyfikacji kierowców, po czterech rundach sezonu 2017.

Bardzo się cieszę, iż wiem, że będę kontynuował swoje doświadczenia w MotoGP z Tech3 w 2018 roku - powiedział Johann Zarco.

W chwili obecnej cieszę się niesamowitym debiutem w tej kategorii, gdzie nauczyłem się wiele, a zespół dał mi pewność siebie, co do przyszłego roku, co jest fantastyczne.

Jestem bardzo szczęśliwy, ale to dopiero początek i będę kontynuował swoją naukę, aby móc regularnie walczyć o podium, a kiedy już będę na tym poziomie, zamierzam kontynuować to tak długo, jak to możliwe - dodał Francuz.

Image © Monster Yamaha Tech 3