Menu

Ducati pracuje nad odzyskaniem docisku przodu motocykla

Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo / Ducati

Ducati pracuje nad rozwiązaniem, które ma zastąpić skrzydełka w swoich motocyklach, po niezbyt dobrych wynikach w pierwszych wyścigach sezonu 2017, przez radykalne przeprojektowanie motocykla.

Program rozwojowy zespołu z Bolonii nad rozwiązaniem zastępującym zakazane od obecnego sezonu skrzydełka. Ducati zdecydowało się na wyróżniające się rozwiązanie, które ma pomóc w odzyskaniu docisku przodu motocykla.

Włoski producent przeprowadził testy przeprojektowanej owiewki podczas przedsezonowych testów w Katarze, a następnie podczas testów Jerez po otwierającym sezon wyścigu na torze Losail, jednak rozwiązanie to kosztowało stratę zbyt dużej prędkości.

W trakcie testów w Katarze, odnotowano obniżenie prędkości o 10 km/h, co prawdopodobnie spowodowało odrzucenie tej koncepcji i zaprzestanie dalszego rozwoju tego rozwiązania.

Myślę, że niemożliwym jest zastąpienie skrzydełek z zeszłego roku - powiedział Andrea Dovizioso. Pracujemy nad tym, ale to bardzo trudne [zadanie].

Chodzi o balans. Testowaliśmy [nową owiewkę], przeanalizowaliśmy balans i nie był wystarczająco dobry.

Drugi kierowca Ducati Jorge Lorenzo, również przyznał, że teoretycznie [nowa owiewka] jest najlepszym rozwiązaniem, który pozwoli na wywarcie nacisku na przednią oponę. Dodał jednak, że całość nie była wystarczająca.

W tej chwili mamy więcej słabszych niż mocnych stron, więc nadal pracujemy nad znalezieniem czegoś [dobrego], jednak będzie to trudne - dodał Lorenzo.

Image © Ducati Corse