Menu

Aprilia planuje wprowadzić nową skrzynię biegów i ramę w najbliższych wyścigach

Aleix Espargaro / Aprilia Gresini

Zespół fabryczny Aprilii planuje wprowadzenie nowej skrzyni biegów i ramy do swojego motocykla w nadchodzących wyścigach.

Włoski producent rozwija swój motocykl RS-GP, po raz pierwszy jako w pełni prototypową maszynę, po tym jak rozpoczął swój program na początku sezonu 2016.

Dzięki temu silnik Aprilii po sporych modyfikacjach w tym sezonie jest dużo mocniejszy, w tym roku zespół planuje pracować nad nową skrzynią biegów.

To najważniejsza rzecz w tym sezonie - powiedział Aleix Espargaro. Dużo lepsze i szybsze przełożenia skrzyni seamless jest praktycznie gotowa. [Zespół] stara się zrobić to jak najszybciej, według planu [skrzynia ma być gotowa] na Mugello lub Barcelona, ale nadal nie jesteśmy pewni.

Kiedy zespół testowy pracuje, może to działać naprawdę dobrze, ale mogą wystąpić jakieś problemy. Najpierw musimy spróbować tego na torze.

Starszy z braci Espargaro, który dołączył do Aprilii z Suzuki, w tym sezonie w otwierającym wyścigu w Katarze znalazł się na świetnej szóstej lokacie, a w Jerez na dziewiątym miejscu, z kolei wyścig w Argentynie i Austin zakończył przedwcześnie po wywrotce.

Duet Aprilii stara się poprawić przyczepność przodu, ponieważ wyczerpali swoje możliwości ustawienia motocykla na aktualnym pakiecie.

Celem włoskiego zespołu jest zwiększenie wagi przodu, nowa rama również jest bliska wprowadzenia do motocykla, mimo tego, że Espargaro uważa, że będzie to trudne, aby Hiszpan wraz z Sam’em Lowes’em mogli wykorzystać nowe rozwiązanie podczas rundy w Le Mans.

Przenieśliśmy mocno środek ciężkości, zmieniliśmy go sporo w porównaniu do zeszłego sezonu, nie możemy jednak go dalej przesunąć. Budujemy nową ramę, którą uważam za bardzo interesującą - przyznał kierowca Aprilii.

[Zespół] szybko pracuje. Bardzo trudno jest zwiększyć wagę i balans motocykla. Byłoby fajnie gdybyśmy mieli ją już w Mugello, to bardzo interesujący i ważny tor.

Image © Michelin