Menu

Nakagami i Morbidelli kandydatami do zajęcia drugiego motocykla w LCR Hondzie

Takaaki Nakagami / IDEMITSU Honda Team Asia

Szef LCR Hondy Lucio Cecchinello przyznał, że kierowcy kategorii Moto2 Takaaki Nakagami i Franco Morbidelli mogą dołączyć do zespołu z Monako i zająć drugi motocykl w 2018 roku.

Zespół kliencki Hondy posiadał w 2015 roku dwa motocykle, kiedy to Jack Miller debiutował w MotoGP u boku Cal’a Crutchlow’a, jednak zespół LCR od czasu wejścia do królewskiej klasy w 2006 roku zawsze wystawiał tylko jeden motocykl.

MotoGP dwudzieste czwarte miejsce w stawce zarezerwowało dla ekipy LCR Hondy, a Cecchinello przyznał, że pracuje nad zdobyciem finansów pozwalających na wystawienie dwóch motocykli w 2018 roku.

Nakagami wydaje się być głównym kandydatem do bycia przyszłorocznym partnerem Crutchlow’a, po tym jak przyznał w trakcie weekendu Grand Prix Hiszpanii, że jeżeli zajmie miejsce w czołowej trójce tegorocznych mistrzostw Moto2, to awansuje do królewskiej klasy.

Obecnie Japończyk zajmuje szóstą lokatę w klasyfikacji po czterech wyścigach, z kolei Morbidelli jest liderem mistrzostw, jednak prawdopodobnie zajmie miejsce jednego z kierowców swojego aktualnego pracodawcy w zespole Marc VDS lub w ekipie Pramac Ducati.

Prawda jest taka, że każdy zespół MotoGP interesuje się konkurencyjnymi kierowcami przychodzącymi z Moto2 - powiedział Cecchinello. Morbidelli jest jednym z nich. Morbidelli ma kilka opcji z innymi zespołami.

Szukamy sponsorów, przyglądamy się kierowcom, Nakagami może zostać jednym z naszych kierowców. Jednak absolutnie nic nie jest gotowe, nie prowadzimy żadnych zaawansowanych rozmów w tym momencie.

Image © Idemitsu Kosan Co.,Ltd.