Menu

Pedrosa będzie tak samo niebezpieczny jak Vinales i Marquez, według Rossiego

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Zwycięzca Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez Dani Pedrosa, według Valentino Rossiego będzie tak samo groźny w walce o tytuł mistrzowski, co Maverick Vinales oraz Marc Marquez.

Pedrosa dzięki zwycięstwu w Jerez w miniony weekend, awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji kierowców i traci tylko 10 punktów do lidera mistrzostw Rossiego, który tegorocznego wyścigu na hiszpańskim obiekcie nie zaliczy do udanych, po tym jak zakończył go na 10. lokacie.

Podczas gdy Marquez i Vinales, zbliżyli się do niego w klasyfikacji po tym jak zajęli odpowiednio drugie i szóste miejsce, Rossi jest przekonany, że także Pedrosa będzie groźnym rywalem w walce o mistrzowski tytuł przez resztę sezonu.

Honda naprawdę wróciła, zdominowali cały weekend - powiedział Rossi po wyścigu. Najbardziej niepokojące jest to, że Honda była bardzo mocna kiedy my mieliśmy problemy w trakcie wyścigu.

W tym roku Pedrosa jest w świetnej formie i zawsze będzie kandydatem w walce o tytuł. Wrócił do formy po podium [w Austin], a w Jerez był niesamowicie mocny.

Dani nie będzie mocny tylko [w Jerez], będzie tak samo niebezpiecznym rywalem co Vinales i Marquez dodał 9-krotny mistrz świata.

Image © Michelin