Menu

Suzuki ustaliło datę powrotu Alexa Rinsa

Alex Rins / Suzuki ECSTAR

Kierowca fabrycznego zespołu Suzuki ECSTAR powróci na motocykl podczas czerwcowych testów po wyścigu na torze Barcelona-Catalunya, po tym jak doznał kontuzji w trakcie Grand Prix Ameryk na torze w Austin.

21-letni Hiszpan złamał lewy nadgarstek oraz przedramię podczas treningu podczas weekendu w Teksasie, a w kolejnym tygodniu przeszedł operację prowadzoną przez doktora MotoGP Xaviera Mira, który w złamane miejsca wstawił dwie tytanowe płytki.

Tak jak się spodziewano kontuzja wykluczyła go z jazdy na sześć tygodni, a jego miejsce w Jerez zajął tester Suzuki Takuya Tsuda, z kolei w Le Mans na motocyklu japońskiego producenta zobaczymy Sylvaina Guintoli, który testował motocykl podczas testów MotoGP po Grand Prix Hiszpanii.

Rins prawdopodobnie opuści także rundę na torze Mugello, a także swoje domowe Grand Prix Katalonii na torze Barcelona-Catalunya.

Kierowca Suzuki mógłby powrócić już podczas trwania weekendu w Katalonii, jednak japoński producent zapowiedział, że musiałby mieć pewność, że Rins odzyskał pełnię sprawności.

Chcemy, aby Alex powrócił tylko wtedy, kiedy będzie w 100 procentach gotowy do jazdy, a jego kondycja fizyczna nie będzie go ograniczać w żadnym ruchu - powiedział w rozmowie z portalem Motorsport.com, szef zespołu Suzuki ECSTAR Davide Brivio.

Image © Suzuki Racing