Menu

Stoner powróci do testów motocykla Ducati

Casey Stoner / Ducati

Dwukrotny mistrz świata MotoGP Casey Stoner dołączy do programu prywatnych testów Ducati. Włoski producent zaplanował testy w Mugello i Barcelonie oraz w tym miesiącu po wyścigu w Le Mans, który odbędzie się 21 maja.

Kierowcy wyścigowi Ducati Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso wezmą udział w testach na torze Mugello w przyszły poniedziałek, gdzie tester włoskiego producenta Michele Pirro w trzydniowym programie testowym od poniedziałku do środy.

Stoner weźmie udział w tegorocznej rundzie MotoGP w Le Mans, a następnie weźmie udział w dwudniowych testach w Barcelonie 23-24 maja.

Lorenzo i Dovizioso, którzy wykorzystali po dwa ze swoich pięciu dostępnych dni testowych w trakcie trwania sezonu podczas testów w Jerez po wyścigu w Katarze, dołączą do Stoner’a i wezmą udział w obu dniach testowych. W ten sposób obaj reprezentanci Ducati będą mieli do dyspozycji już tylko jeden dzień testowy w trakcie sezonu 2017.

Po powrocie do Ducati w minionym roku w roli kierowcy testowego, Stoner wziął udział w tylko jednych testach w 2017 roku, przed i podczas pierwszych przedsezonowych testów w Sepang. Australijczyk był najszybszy podczas pierwszego dnia oficjalnych styczniowych testów.

Grand Prix Włoch odbędzie się 2-4 czerwca, z kolei Grand Prix Katalonii 9-11 czerwca.

Image © Ducati Corse