Menu

Lorenzo czuje się jak zwycięzca po pierwszym podium dla Ducati

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał po swoim pierwszym zdobytym podium dla Ducati w Jerez, że czuł się zwycięzcą dodając, że nie spodziewał się walki o pierwsze trzy lokaty.

Hiszpan do tej pory miał trudny początek współpracy z Ducati, zdobywając w pierwszych trzech wyścigach tylko 12 punktów, ale do wyścigu w Jerez ruszał będąc optymistą po obiecującym długim przejeździe w sobotnim czwartym treningu.

Startując z ósmego pola Lorenzo „przebił się” na trzecią lokatę walcząc o nią z debiutującym w tym sezonie Johannem Zarco z zespołu Monster Yamaha Tech 3.

Czuję się jak zwycięzca - powiedział po wyścigu kierowca Ducati. Zdobycie podium z Ducati, na dość wyjątkowym i trudnym motocyklu sprawia, że jestem z siebie naprawdę dumny i naprawdę szczęśliwy.

Nie spodziewałem się tej pozycji, spodziewałem się walki o piątą lub szóstą lokatę - dodał.

Ducati ostatni raz stanęło na podium w Jerez w 2011 z Nicky’m Hayden’em. Hiszpański obiekt jest uważany, za jeden z najmniej odpowiadających w kalendarzu charakterystyce motocykla włoskiego producenta.

Lorenzo nie zdobył wysokiego miejsca w kwalifikacjach podobnie jak jego partner z zespołu Andrea Dovizioso. Kierowcy Ducati zajęli odpowiednio ósme i czternaste pole startowe. Ostatecznie po zaciętej walce obaj awansowali do czołowej piątki, Lorenzo zajął miejsca na najniższym stopniu podium, z kolei Dovizioso piąte miejsce.

Tempo wyścigu było wolne, przez co nieco łatwiej było mi złapać i wyprzedzić kilku kierowców. Ostatecznie miałem problemy z Zarco, ale nie poddałem się - dodał Lorenzo.

Byłem bardzo zmęczony pod koniec wyścigu, ponieważ motocykl był nieco nerwowy, musiałem więc przycisnąć i dzięki temu możemy cieszyć się z tego wyniku.

Image © Michelin