Menu

Vinales z najlepszym czasem podczas dnia testowego w Jerez

Maverick Vinales

Reprezentant Yamahy uzyskał rezultat lepszy od Marca Marqueza o zaledwie 0,002 sekundy. Pierwsza trójka, którą uzupełnił Dani Pedrosa zmieściła się w minimalnej różnicy niecałych 0,1 sekundy.

Maverick Vinales po tym jak borykał się z podsterownością motocykla podczas niedzielnego wyścigu o GP Hiszpanii, wykonał zdecydowany postęp pokonując dystans aż 85 okrążeń toru Jerez. Jego partner zespołowy Valentino Rossi znalazł się dopiero na dwudziestej pierwszej pozycji. Obaj zawodnicy fabrycznej ekipy Yamahy pracowali głównie nad nową ramą i oponami Michelin.

Jeszcze więcej rund po hiszpańskim torze zaliczył Marc Marquez - 96. Niedzielny tryumfator przejechał 52 okrążenia, lecz czasy obu reprezentantów Repsol Hondy były wyrównane i w żaden sposób nie ustępowały Maverickowi Vinalesowi. Zespół ten sprawdzał między innymi nowy wydech, który testował Cal Crutchlow przez cały weekend Grand Prix.

Na uwagę zasługuje również czwarty czas Aleixa Espargaro, który jest wyjątkowo dobry jak na możliwości motocykla Aprili. Hiszpan testował wiele różnych nowych elementów takich jak nowy wahacz, kanały chłodzące zbiornik z paliwem czy owiewki. Drugi z reprezentantów zespołu Aprili, debiutant w MotoGP Sam Lowes pokonał 60 okrążeń i zakończył dzień na 22 pozycji.

Zespół Ducati większość swoich prac poświęcił na zrozumienie zachowania ogumienia. Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo uzyskali zbliżone czasy okrążeń zajmując w zestawieniu piątą i szóstą lokatę.

Takuya Tsuda, który zastępował podczas GP Hiszpanii kontuzjowanego Alexa Rinsa testował wraz z Suzuki przez poranną część sesji. Po przerwie obiadowej oddał on stery Sylvainowi Guintolemu, który od GP Francji będzie pełnił obowiązki Alexa Rinsa. Mistrz świata Superbike z sezonu 2014 znalazł się na samym końcu tabeli z wynikami.

KTM podobnie jak Suzuki dał możliwość testowania trzem swoim zawodnikom, dwóm etatowym motocyklistom Polowi Espargaro i Bradleyowi Smithowi oraz kierowcy testowemu Mice Kallio. Trójka ta zajęła odpowiednio szesnaste, siedemnaste i dwudzieste miejsce.

Image © Yamaha Motor Racing