Menu

Dani Pedrosa zdominował GP Hiszpanii

Dani Pedrosa

Hiszpan przez cały weekend był najszybszy i przypieczętował swój świetny występ, prowadzeniem od startu do mety w GP Hiszpanii. Za nim uplasował się Marc Marquez, a na podium po raz pierwszy w barwach Ducati stanął Jorge Lorenzo.

Dani Pedrosa bezbłędnie wystartował i to on zameldował się na pierwszej pozycji w pierwszym zakręcie. Drugą pozycję utrzymał Marc Marquez, a Andrea Iannone awansował na trzecią pozycję przed Calem Crutchlowem.

Valentino Rossi na pierwszym okrążeniu wdał się w pojedynek z Johanem Zarco. Reprezentant zespołu Tech 3 bez skrupułów wypychał z toru dziewięciokrotnego mistrza świata i po chwili znalazł się również przed Vinalesem, Iannone, a także Crutchlowem.

Dobrze wyścig rozpoczął Jorge Lorenzo, który wyprzedził Valentino Rossiego i dołączył do grupy walczącej o czwartą pozycję.

Na dwadzieścia cztery okrążenia przed metą w ostatnim zakręcie Johan Zarco wyprzedził Marca Marqueza i w ten sposób znalazł się na drugiej pozycji. Na kolejnym okrążeniu motocyklista Yamahy popełnił błąd i stracił swoją pozycję na rzecz mistrza świata.

Jack Miller i Alvaro Bautista zameldowali się w żwirowym poboczu w pierwszym zakręcie. Pomiędzy tymi zawodnikami doszło do rękoczynu. Cal Crutchlow i kilka sekund później Pol Espargaro przewrócili się w jedenastym zakręcie. W połowie wyścigu w tym samym miejscu zakończył udział w GP Hiszpanii Andrea Iannone.

Jorge Lorenzo wykorzystał swoje lepsze tempo do wyprzedzenia Johana Zarco. Zawodnik fabryczny Ducati zdołał uciec od swojego rywala dopiero na sześć okrążeń przed metą.

W końcowej fazie wyścigu o GP Hiszpanii przyspieszył Marc Marquez i próbował zbliżyć się do Daniego Pedrosy. Natomiast bardzo słabe czasy okrążeń notował Valentino Rossi, który stracił pozycję na rzecz Jonasa Folgera korzystającego z zeszłorocznego motocykla Yamahy. Włoch następnie został wyprzedzony nawet przez Aleixa Espargaro na Aprili.

Image © Honda Racing Corporation