Menu

Pedrosa z pole position do GP Hiszpanii

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa po świetnych treningach, potwierdził swoją dobrą dyspozycję w kwalifikacjach. Marc Marquez zajął drugą pozycję, a Cal Crutchlow był trzeci. W ten sposób reprezentanci Hondy wypełnią pierwszy rząd do niedzielnego wyścigu o GP Hiszpanii.

Q1

Po sesjach treningowych poza pierwszą dziesiątką znalazł się między innymi Andrea Dovizioso. To właśnie ten zawodnik fabrycznego zespołu Ducati uznawany był za faworyta do awansu do drugiego segmentu sesji kwalifikacyjnej. Jak się okazało sprawił on nieprzyjemną niespodziankę włoskim fanom.

Tuż po wywieszeniu zielonej flagi Sam Lowes zatrzymał swój motocykl na wyjeździe z alei serwisowej. Brytyjczyk pojawił się na torze dopiero w połowie Q1.

Gdy zawodnicy wykonali pierwszą serię szybkich okrążeń pomiarowych, okazał się, że najlepszy czas należał do Aleixa Espargaro na Aprili. Drugą pozycję premiowaną awansem do Q2 zajął Andrea Dovizioso. Niewielką stratę do tej grupy mieli Andrea Iannone, Pol Espargaro czy Alvaro Bautista.

Dwie minuty przed końcem sesji Aleix Espargaro poprawił swój czas okrążenia, a jadąc za nim Danilo Petrucci awansował na drugą pozycję. Chwilę później to Andrea Iannone zanotował najlepszy rezultat i już nikt nie zdołał pojechać szybciej.

W związku z tym, że w ostatniej chwili Q1 nikt nie poprawił swojego czasu, do Q2 awansowali Andrea Iannone i Aleix Espargaro.

Q2

Najszybszy czas na początku drugiego segmentu sesji kwalifikacyjnej należał do Marca Marqueza. Dani Pedrosa, który uzyskał najlepszy wynik we wszystkich treningach przejechał bardzo szybkie okrążenie, lecz stracił w czwartym sektorze i musiał się po pierwszej serii okrążeń pomiarowych zadowolić drugą pozycją.

Po niezbyt dobrych treningach Maverick Vinales zaskoczył zajmując trzecią pozycję. Jego kolega z zespołu jednak nie mógł pochwalić się zanotowaniem takiego progresu. W połowie sesji oprócz duetu Repsol Hondy, Mavericka Vinalesa, w grupie liczącej się w walce o pole position znajdował się również Andrea Iannone i Jorge Lorenzo.

Cal Crutchlow jako pierwszy poprawił swój czas i awansował na trzecią pozycję. Rekordowe wyniki notowali reprezentanci Repsol Hondy. Szybszy był Dani Pedrosa, a Marc Marquez zdecydował się pokonać jeszcze jedno pomiarowe okrążenie. Ostatecznie jednak mistrz świata jedynie poprawił swój czas i umocnił się na drugiej pozycji.

Image © Honda Racing Corporation