Menu

Pedrosa nadal dominuje w Jerez odnotowując najszybszy czas w trzecim treningu

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa utrzymał wysoką dyspozycję i ponownie był najszybszym kierowcą na torze również w trzecim wolnym treningu królewskiej klasy na torze Jerez. W czołowej trójce znalazła się trójka różnych producentów. Za reprezentującym Hondę Pedrosą znaleźli się Jorge Lorenzo na Ducati i Maverick Vinales na Yamasze.

Od początku sesji wszyscy kierowcy poprawiali swoje najlepsze czasy okrążenie. Od pierwszych minut treningu świetną dyspozycję prezentował Marc Marquez. Hiszpan najpierw awansował na drugą lokatę, by okrążenie później z czasem 1:39.413 awansować na czoło stawki.

Swoją pozycję w czołowej trójce utrzymał Cal Crutchlow, z kolei wczorajszy wicelider Jack Miller stopniowo spadał w klasyfikacji.

Świetnie spisywał się także Johann Zarco, który już na początku sesji był na czwartym miejscu po zsumowaniu czasów trzech treningów. Z kolei słabą formę prezentowali fabryczni kierowcy zespołu Movistar Yamahy, którzy zamykali czołową dziesiątkę.

Po pierwszych przejazdach zapewniony występ w drugiej części kwalifikacji mieli – Marquez, Pedrosa, Crutchlow, Zarco, Lorenzo, Dovizioso, Folger, Miller, Rossi i Bautista. Dość niespodziewanie poza czołową znalazł się Maverick Vinales, który dominował w królewskiej klasie do czasu wyścigu w Austin.

Na 20 minut przed zakończeniem sesji kierowca Movistar Yamahy awansował jednak na 6. lokatę ze stratą 0.3 sekundy. Z kolei Tito Rabat stosunkowo wcześnie założył do swojego motocykla miękką oponę podciągnął się za kierowcami Repsol Hondy awansując przy tym do czołowej dziesiątki wypychając z niej Valentino Rossiego.

Dobre tempo jak na swoje możliwości prezentowali kierowcy KTM’a. Bradley Smith zajmował piętnastą lokatę, z kolei Pol Espargaro siedemnastą. Zawodników austriackiego producenta przedzielał Aleix Espargaro. Hiszpan jednak założył miękką oponę i awansował na świetną dla niego czwartą lokatę tracąc niespełna 0.3 sekundy do prowadzącego Marca Marqueza.

10 minut przed końcem trzeciego treningu pozostali kierowcy wyjeżdżali na miękkich oponach i znacznie poprawiali swoje rezultaty. Dzięki temu Valentino Rossi po spadku na dwunastą lokatę awansował na czoło stawki z czasem 1:39.352, a chwilę później na czwartą lokatę awansował Scott Redding. Czas lidera mistrzostw nie okazał się zbyt szybki ponieważ na kolejnych okrążeniach jego czas poprawili Dani Pedrosa i Scott Redding.

Niesamowity czas odnotował na 5 minut przed zakończeniem sesji swój czas poprawił Dani Pedrosa, który tor Jerez pokonał w czasie 1:38.580. Chwilę po Hiszpanie równie dobry czas wykręcił na motocyklu Ducati Jorge Lorenzo, który stracił do swojego rodaka 0.2 sekundy.

W ostatnich minutach sesji pozycję czołowych kierowców bardzo się zmieniały. Ostatecznie najszybszym zawodnikiem był Dani Pedrosa, przed Jorge Lorenzo i Maverickiem Vinalesem. Czasy kierowców były bardzo wyrównane. Czołowa dziesiątkę dzieliło zaledwie 0.8 sekundy, a w 1 sekundy zmieściło się 12 kierowców.

Image © Michelin