Menu

Lorenzo pewniejszy siebie na motocyklu Ducati po udanych piątkowych treningach

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo jest przekonany, że dzięki czwartej pozycji w drugim piątkowym treningu w trakcie Grand Prix Hiszpanii, w końcu dogadał się z motocyklem Ducati.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP do tej pory przechodzi trudne chwile, po tym jak zdecydował się na przejście z Yamahy do Ducati. Hiszpan najlepszy rezultat jaki odnotował w wyścigu na motocyklu włoskiego producenta to dziewiąta lokata w Grand Prix Ameryk w Austin. Z kolei w klasyfikacji kierowców zajmuje odległe trzynaste miejsce podczas gdy jego partner z zespołu Andrea Dovizioso czwarte.

W piątek Lorenzo odnotował czwarty najszybszy czas dnia i zajął czwarte miejsce za świetnie dysponowanymi kierowcami Hondy - Dani Pedrosą, Jack’iem Miller’em i Cal’em Crutchlow’em. Była to jego najwyższa lokata w oficjalnych sesjach w barwach Ducati, jednak niespodziewanie stało się to na torze Jerez, na którym Ducati zwykle ma spore problemy.

Dzisiaj, kiedy założyłem nowe opony - czułem się lepiej na zużytych oponach - ale udało mi się nieco przycisnąć i odnotować dobry czas okrążenia - powiedział po piątkowych treningach Lorenzo.

Nadal mamy jednak jakiś margines, oczywiście wynik jest bardzo dobry i jestem zadowolony z postępu, dalej musimy dużo pracować nad tym, aby motocykl lepiej skręcał, a także by był mniej nerwowy.

Z każdym kolejnym korkiem jeździmy coraz lepiej zwłaszcza w porównaniu z resztą kierowców Ducati od których byliśmy szybsi niż poprzednio. To dobry znak.

Czuję się bardziej pewny siebie, daje mi to bezpieczeństwo i mogę przycisnąć bardziej w każdym miejscu. Tak czułem się dzisiaj podczas ostatniego wyjazdu i prawdopodobnie widzieli to również ludzie oglądający mnie w telewizji - dodał Hiszpan.

Image © Ducati Corse