Menu

Pedrosa z najlepszym czasem w drugim treningu przed GP Hiszpanii

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa również w drugiej sesji treningowej uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich zawodników. Drugie miejsce zajął Jack Miller, a trzecia pozycja należała do Cala Crutchlowa. Pozytywnym zaskoczeniem był czwarty wynik Jorge Lorenzo.

Popołudniowe treningi odbywały się już przy suchym asfalcie i świecącym nad torem w Jerez słońcem. Niemniej jednak początkowo zawodnicy nie ryzykowali zdając sobie sprawę z niewielkiej przyczepności.

Najbardziej ryzykującym motocyklistą na początku sesji był Jack Miller. Australijczyk regularnie poprawiał najlepszy czas i wyprzedzał kolejnych zawodników, którzy zdecydowali się pojechać bardziej zachowawczo.

Drugiej sesji treningowej przed GP Hiszpanii do szczęśliwych z pewnością nie zaliczy Maverick Vinales, który wywrócił się w dziewiątym zakręcie. W identyczny sposób Aleix Espargaro również znalazł się na żwirowym poboczu.

Dani Pedrosa regularnie podczas 45 minutowego treningu notował czasy lepsze od Marca Marqueza. Na maszynach satelickich dorównywali im również Jack Miller oraz Cal Crutchlow.

Jorge Lorenzo pod koniec sesji wyjechał na serię okrążeń pomiarowych. Hiszpan zdołał uzyskać najlepszy czas okrążenia, lecz na świeższych oponach jego wynik poprawili reprezentanci Hondy.

Pol Espargaro zaprezentował dobre tempo debiutującego w sezonie 2017 do MotoGP motocykla zespołu KTM. Hiszpan uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Image © Honda Racing Corporation