Menu

Pedrosa najszybszy w pierwszym treningu na mokrym torze Jerez

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa uzyskał najlepszy czas w trakcie pierwszej sesji treningowej przed GP Hiszpanii. Drugą pozycję potwierdzając dobrą dyspozycję Hondy w takich warunkach uzyskał Cal Crutchlow, a pierwszą trójkę uzupełnił Jack Miller.

Sesja odbywała się na przesychającym torze. Za sprawą tego czasy ulegały poprawie z minuty na minutę.

Reprezentanci Repsol Hondy, w początkowej fazie sesji treningowej wyjechali tylko na jedno pomiarowe okrążenie, aby następnie schować się w garażu. Wówczas na torze spędził trochę czasu Jorge Lorenzo. Hiszpan wykonał serię szybkich okrążeń, które plasowały go na pierwszej pozycji w zestawieniu z wynikami.

Duet Movistar Yamahy nie spieszył się z wyjazdem na tor i przez całą sesję nie prezentował zbyt dobrego tempa. W ostatecznym zestawieniu z wynikami Maverick Vinales uplasował się na dziewiątym miejscu, a Valentino Rossi nie zmieścił się nawet w pierwszej dziesiątce.

Większość zawodników swoje najlepsze czasy okrążeń notowała w ostatnich minutach pierwszej sesji treningowej. Cal Crutchlow był na naprawdę dobrym okrążeniu, uzyskiwał rekordy w kolejnych sektorach, lecz finalnie stracił zaledwie 0,002 do pierwszej pozycji.

Jako jedyny nie mający do dyspozycji motocykla Hondy w pierwszej czwórce uplasował się Andrea Dovizioso na swoim Ducati. Najlepszym reprezentantem na Yamasze był Jonas Folger z satelickiego zespołu Tech3.

Image © Honda Racing Corporation