Menu

Guintoli wystartuje w Le Mans w zastępstwie Rinsa

Sylvain Guintoli

Mistrz Świata Superbike z sezonu 2014 powróci do MotoGP, aby zastąpić kontuzjowanego Alexa Rinsa podczas GP Francji na Suzuki.

Alex Rins podczas trzeciej sesji treningowej przed GP Ameryk przewrócił się w na tyle niefortunny sposób, że doznał poważnych złamań w lewej ręce. W trakcie nadchodzącej GP Hiszpanii na torze Jerez jego obowiązki pełnić będzie Takuya Tsuda.

Sylvain Guintoli weźmie udział w dniu testowym we wtorek po GP Hiszpanii, aby zapoznać się z motocyklem i zespołem.

Chciałbym podziękować Suzuki za danie mi takiej niesamowitej szansy. Być w stanie jeździć GSX-RR, która obecnie jest jedną z najszybszych maszyn na świecie jest bardzo ekscytującą perspektywą. Nie mówiąc już o moim domowym wyścigu - powiedział Francuz.

Grand Prix w Le Mans sprawia, że wracają piękne wspomnienia, gdy w 2007 roku prowadziłem przez kilka okrążeń w wyścigu MotoGP. Teraz będzie to trudne do zrealizowania, ponieważ podstawowym celem będzie adaptacja do bardzo mocnych prototypów MotoGP i opon Michelin. Chciałbym również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Alexowi.

Sylvain Guintoli zaliczył dwa pełne sezony startów w MotoGP. Miało to miejsce w latach 2007-2008. Jego najlepszy wynik w tej klasie to czwarta pozycja w GP Japonii 2007. Od sezonu 2010 Francuz regularnie startował w mistrzostwach świata Superbike, a w sezonie 2014 na motocyklu Aprili wywalczył swój tytuł mistrzowski.

Image © Suzuki Racing