Menu

KTM przetestuje nową specyfikację silnika podczas testów w Le Mans

Pol Espargaro i Bradley Smith / KTM

KTM przetestuje nową specyfikację silnika w swoim motocyklu podczas testów na torze Le Mans, które odbędą się przed Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez.

Austriacki producent ma podobne problemy z silnikiem co Honda. Bradley Smith i Pol Espargaro odnotowali, że RC16 jest zbyt agresywne, w porównaniu do silników V4 Yamahy, kiedy to rywalizowali oni w barwach zespołu Monster Yamahy Tech 3.

Kierowcy KTM’a z poprawionego silnika korzystali podczas ostatnich testów przedsezonowych w Katarze, jednak nie został on wykorzystany podczas wyścigu. Nową koncepcję silnika w Le Mans przetestują Bradley Smith oraz kierowca testowy austriackiego producenta Mika Kallio, który z kolei na motocyklu z nowym silnikiem spędzi trzy dni testowe.

Mamy jeden dzień testowy w Le Mans, gdzie spróbujemy rożnych konfiguracji silnika - powiedział Smith. Oczywiście oprócz nas, będą testował zespół testowy. Wiem, że ciężko pracują nad różnymi pomysłami z Miką. Uważam, że robią duży postęp.

Mika prawdopodobnie pojeździ przez trzy dni w Le Mans, więc jeśli coś znajdą na pewno pomoże nam w Jerez, spróbujemy tego w weekend lub podczas poniedziałkowych testów.

Image © KTM