Menu

Stoner dołączy do kierowców etatowych Ducati podczas pierwszego dnia testów w Sepang

Casey Stoner / Ducati

Casey Stoner weźmie udział w pierwszym dniu oficjalnych testów przedsezonowych na torze Sepang.

Dwukrotny mistrz świata MotoGP przejachał pierwsze okrążenia motocyklem Desmosedici GP17 podczas prywatnych testów na malezyjskim obiekcie w czwartek i piątek, kiedy to pokonywał swoje pierwsze okrążenia na motocyklu Ducati w tym roku.

W oba dni jednak kierowcy musieli zmagać się ze złą pogodą, która panowała w tym czasie w Malezji. To nieprzeszkodziło jednak Stonerowi i Michele Pirro, który brał udział w trzech dniach testowych, w pełni zrealizowania zaplanowanego programu testów.

Ducati zdecydowało się na wykorzystanie trzeciego motocykla w ciągu wszystkich trzech dni testowych w Sepang, w poniedziałek na torze zobaczymy Caseya Stonera, we wtorek z kolei Michele Pirro. Decyzja o tym, kto weźmie udział w ostatnim dniu testowym w Malezji, ma zapaść w środę.

Kierowcy etatowi Ducati - Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso mają za to wziąć udział we wszystkich trzech dniach testowych.

W niedzielę Ducati wynajęło tor Sepang na dzień zdjęciowy, w którym Lorenzo i Dovizioso brali udział na starszej wersji motocykla Desmosedici. Dla Stonera i Pirro była to jednak okazja do pokonania dodatkowych okrążeń na GP17 tuż przed rozpoczęciem poniedziałkowych testów.

Image © Ducati Corse