Menu

Suzuki zaprezentowało nowe GSX-RR na sezon 2017

Prezentacja motocykla Suzuki

Suzuki zaprezentowało swój nowy motocykl GSX-RR, którym w sezonie 2017 będą rywalizować w Motocyklowych Mistrzostwach Świata Andrea Iannone i Alex Rins.

Japoński producent zaprezentował swój motocykl w przeddzień pierwszego dnia oficjalnych przedsezonowych testów w 2017 roku.

Malowanie motocykla zespołu Suzuki ECSTAR nie różni się w porównaniu do tego,co mogliśmy oglądać w ostatnich dwóch sezonach. W malowaniu japońskiego producenta nadal dominuje niebieski kolor z elementami zółtego.

Sezon 2017 Suzuki rozpocznie z nowym składem kierowców - Andreą Iannone i Alexem Rinsem, którzy zastąpią Mavericka Vinalesa i Aleixa Espargaro. 22-letni Hiszpan przeniósł się do fabrycznego zespołu Yamahy, z kolei starszy z braci Espargaro do Aprilii.

Vinales był pierwszym kierowcą, który zwyciężył na motocklu Suzuki od 2007 roku podczas zeszłorocznego Grand Prix Wielkiej Brytanii, a także pierwszym, który zwyciężył dla japońskiego producenta na suchym torze od 2000 roku.

W posezonowych testach w Walencji, po raz pierwszy nowi kierowcy Suzuki zasiedli na modelach GSX-RR z 2016 roku. Iannone wówczas zajął dobre czwarte miejsce, a także wziął udział w pierwszym dniu prywatnych testów na torze w Jerez.

O pechu mógł mówić za to tegoroczny debiutant w stawce MotoGP Alex Rins. Młody Hiszpan wziął udział tylko w jednym dniu testowym na torze w Walencji, ponieważ drugiego dnia doznał kontuzji pleców w czasie wypadku. Rins jednak powrócił do pełnej dyspozycji i weźmie udział w jutrzejszych testach na torze Sepang.

Image © MotoGP