Menu

Stoner pokonał pierwsze okrążenia nowym Ducati na sezon 2017

Casey Stoner / Ducati

Casey Stoner, kierowca testowy Ducati pokonał pierwsze okrążenia w 2017 roku podczas prywatnych testów na torze Sepang, po raz pierwszy na nowym Desmosedici GP17.

Włoski producent podczas zeszłotygodniowej prezentacji w Bolonii nie zaprezentował ostatecznego wyglądu swojego motocykla, pokazane zostało jedynie malowanie motocykla, na którym w nadchodzącym sezonie będą rywalizować Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso.

Z nowego GP17, korzystał już w środę drugi kierowca testowy Ducati Michele Pirro, jednak Włoch wyjechał na tor motocyklem, który nie zawierał nowego malowania.

Najnowsza ewolucja motocykla Ducati różni się wizualnie od tego, co można było zaobserwować podczas posezonowych testów w Walencji, a także listopadowych testów w Jerez. Gruntowną zmianę przeszły owiewki, a także przedni wlot motocykla.

Mistrzowi świata z 2007 i 2011 roku przeszkodziły warunki atmosferyczne panujące na torze, jednak Australijczykowi udało się skorzystać z dwóch wersji motocykla Desmosedici GP17 - wersji ze skrzydełkami, które od 2017 roku zostały zakazane, a także wersji bez skrzydełek aerodynamicznych.

W prywatnych testach uczestniczy cała 6 producentów, którzy będą rywalizować w wyścigach MotoGP w sezonie 2017. Dla Yamahy testują Katsuyuki Nakasuga i Kohta Nozane, dla Hondy Hiroshi Aoyama, dla Suzuki Takuya Tsuda, dla Aprilii Mike di Meglio, dla KTM'a Mika Kallio, a dla Ducati wspomniani wcześniej Casey Stoner i Michele Pirro.

Image © Ducati Corse