Menu

Lorenzo chce zakończyć karierę w Ducati

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał, że chce zakończyć karierę w MotoGP w zespole Ducati, gdzie rozpocznie rywalizację w królewskiej od nadchodzącego sezonu 2017, po odejściu z Yamahy.

Cztery dni temu Lorenzo został oficjalnie zaprezentowany jako kierowca włoskiego producenta. Hiszpan weźmie udział w nadchodzących przedsezonowych testach na torze Sepang, pod koniec stycznia.

Z kolei w połowie lutego przeprowadzone zostaną kolejne trzydniowe testy na torze Phillip Island. Zimowe przygotowania do sezonu 2017 zakończą się za to w Katarze na torze Losail, gdzie kilka dni później zostanie rozegrane GP Kataru, które otworzy kolejny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Podpisałem kontrakt z Ducati, by zakończyć tu moją karierę, chociaż nigdy nie wiadomo, co może wydarzyć się w życiu, nie mówiąc już o wyścigach. Chcę się wycofać jako Ducatista i jeśli to będzie możliwe, jako legenda - powiedział Lorenzo w rozmowie z Gazzetta dello Sport.

Pozostanie w Yamasze było bardzo dobrą opcją, za równo z punktu finansowego, jak i całego zespołu, a także motocykla, ale wybrałem Ducati. Rozumiem jak ważny dla Yamahy jest Rossi, za to co jej dał - zwycięstwa, tytuły, a postać taka jak on jest niezwykle marketingowa.

To normalne dla takiego producenta jak Yamaha było skupienie się na nim, ale zawsze otrzymywałem takie samo wsparcie techniczne. Za każdym razem, gdy przedłużaliśmy umowę, Yamaha a zwłaszcza [szef zespołu] Lin Jarvis znał moją wartość -dodał nowy reprezentant Ducati.

Lorenzo przez przejście do włoskiego producenta tym samym zakończył dziewięcioletnią współpracę z Yamahą w najlepszy możliwy sposób, jakim było zwycięstwo w jego ostatnim wyścigu w barwach japońskiego producenta w GP Walencji, a także symboliczne uściśnięcie ręki z Valentino Rossim.

Ktoś to zasugerował, ale był to dobry pomysł - powiedział Hiszpan o swoim geście w stronę Włocha. To bardzo trudne, by mieć dobrą relację ze swoim partnerem z zespołu, ponieważ jest to twój główny rywal. Jeśli chcesz go pokonać, nie ma żadnych usprawiedliwień, ale na koniec dobrze było [uścisnąć dłoń Rossiego], ponieważ to pomaga zrozumieć coś o siebie.

Image © Ducati Corse