Menu

Dovizioso nie boi się rywalizacji z Lorenzo

Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso / Ducati

Andrea Dovizioso przyznał, że nie boi się rywalizacji z nowym partnerem w fabrycznym zespole Ducati, trzykrotnym mistrzem świata MotoGP Jorge Lorenzo.

Włoch reprezentuje barwy Ducati od 2013 roku, a dwukrotnie w kategorii 250cc w latach 2006-2007 przegrywał rywalizację o mistrzowski tytuł z Lorenzo.

Hiszpan w swojej karierze trzykrotnie zdobywał mistrzowski tytuł w klasie MotoGP i 44-krotnie zwyciężał w wyścigach królewskiej klasy. Z kolei Dovizioso po raz pierwszy zwyciężył na motocyklu Ducati podczas ubiegłorocznego wyścigu w Sepang. Włoch zapowiada, że nie ma zamiaru bać się rywalizacji z Lorenzo.

Czy się boję? Nie, jestem podekscytowany - powiedział Dovizioso. Na pewno będzie to wielkie wyzwanie i będzie bardzo trudno, ponieważ bardzo dobrze znam Jorge.

Uważam jednak, że jestem w dobrym miejscu mojej kariery, mam 30 lat, ale czuję, że jestem w najlepszym momencie w karierze. Jestem bardzo zadowolony z tego wyzwania. Jestem 30-latkiem, ale nadal mogę się czegoś nauczyć od każdego i tym razem od Jorge.

Na pewno ma inne nastawienie i podejście do weekendu jak każdy kierowca, ale jestem otwarty i zadowolony z możliwości analizowania jego pracy, co pomoże mi się poprawić. Myślę, zę każdy może się poprawić i uważam, że ja mogę być jeszcze bardziej konkurencyjny w tym roku.

Image © Ducati Corse