Menu

Ducati zaprezentowało malowanie na sezon 2017

Boloński zespół pokazał światu barwy, w jakie pomalowany zostanie ich nowy motocykl Desmosedici GP17, z którego korzystał będzie trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo oraz Andrea Dovisiozo.

Ducati podczas wyjątkowo kreatywnie przeprowadzonej prezentacji pokazało dwa motocykle, które zgodnie z regulacjami na sezon 2017 nie posiadają charakterystycznych dla zeszłorocznej maszyny skrzydeł. Niemniej jednak nie jest to ostateczna wersja Desmosedici GP17. Potwierdził to szef Ducati Corse Gigi Dall'Igna i jednocześnie przyznał, że Włoski zespół przyjedzie z końcowym modelem tegorocznej maszyny dopiero na inaugurującą sezon GP Kataru.

Do długoletniego reprezentanta bolońskiej marki w MotoGP dołączy trzykrotny mistrz świata najwyższej klasy motocyklowych mistrzostw świata Jorge Lorenzo. Hiszpan od początku swojej kariery w MotoGP startował w zespole Yamahy. Nowa ekipa dla niego będzie zupełnie innym wyzwaniem.

Końcowa część poprzedniego sezonu przebiegała bardzo dobrze. Wygrana w Sepang dała nam mnóstwo energii i pasji. Jest to bardzo zachęcające i pomaga nam właściwie rozpocząć sezon. Będzie to mój dziesiąty rok w MotoGP i piąty w Ducati. Poprzednio mieliśmy pewne problemy, ale potrzebowaliśmy tego, aby wrócić tutaj. Co z nowym motocyklem? Testowaliśmy go najpierw w Walencji i będzie posiadał kilka ulepszeń na Sepang. Wtedy zobaczymy na ile jesteśmy konkurencyjni. Jestem bardzo zadowolony, że będę dzielił zespół i współpracował z Jorge - powiedział Andrea Dovizioso.

Muszę powiedzieć, że teraz jestem bardziej zestresowany niż w trakcie wyścigów! To dla mnie wyjątkowy dzień. Wczoraj mile się zaskoczyłem, ponieważ nie spodziewałem się, że ludzie okażą mi tyle sympatii zarówno fani jak i pracownicy Ducati. Niektórzy nawet powiedzieli 'witaj w rodzinie'. Myślę, że coś takiego możesz poczuć tylko w tym jednym zespole. Przez lata jeździłem na tym samym motocyklu w tym samym zespole, więc Walencja była dla mnie pewnym szokiem, ale była to duża pozytywna zmiana. Właściwości jezdne są niesamowite i do tego jest tyle mocy. Jest łatwo utrzymać nad nim kontrolę, zarówno na prostych i w zakrętach. Gdy ma się tyle szczęścia, że stało się mistrzem świata, to jedyną rzeczą, którą chcesz zrobić jest powtórzenie tego. Jeśli ogólnie jesteśmy silni, to wydaje mi się, że podium znajduje się w naszym zasięgu. Jestem niezwykle dumny, że należę do tej rodziny. Chciałbym podziękować wszystkim z was nie tylko za to, co okazaliście mi wczoraj... ale również za wszystko o czym na przykład piszecie w mediach społecznościowych. To daje mi niesamowitą energię do próbowania i sprawienia ten zespół silniejszym. Jako zawodnik jestem pewien, że przyjdą niezwykłe emocje - przyznał Jorge Lorenzo.

Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo zasiądą za sterami swoich Desmosedici GP17 od 30 stycznia na torze Sepang podczas oficjalnej sesji testowej MotoGP.

Image © Ducati Team