Menu

Rossi zapowiada dobrą relację z Vinalesem

Maverick Vinales i Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi przyznał, że może mieć dobre relacje ze swoim nowym partnerem w zespole Movistar Yamaha - Maverickiem Vinalesem po tym, jak współpraca pomiędzy Włochem a jego poprzednim partnerem Jorge Lorenzo nie układała się po myśli obu stron.

3-krotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo opuścił zespół japońskiego producenta z końcem sezonu 2016 po tym, jak w poprzednim mistrzowskim dla Hiszpana sezonie po raz kolejny na przestrzeni całego 2015 roku, popsuły się jego relacje z Rossim w momencie, kiedy tylko duet Yamahy walczył o mistrzowski tytuł wśród kierowców.

9-krotny mistrz świata z kolei zarzucał Marcowi Marquezowi rolę obrońcy Lorenzo w decydującej fazie sezonu 2015.

Lorenzo od sezonu 2017 będzie reprezentował barwy Ducati, a w jego miejsce z Suzuki przeniósł się młody i utalentowany Maverick Vinales.

Rossi przyznał, że po problemach z Lorenzo i kontrowersyjnym sezonie 2015 jest przekonany, że będzie wstanie pracować z Vinalesem bez zbędnych problemów.

Rywalizacja na torze zawsze jest bardzo trudna, zwłaszcza ze swoim partnerem z zespołu, ale myślę, że będziemy mieli dobrą relację - powiedział Rossi w trakcie prezentacji Yamahy.

Jak powiedziałem wcześniej, od 2013 roku kiedy wróciłem do Yamahy, moje relacje z Lorenzo nie były złe. Mieliśmy jakieś problemy pod koniec 2015 roku. Myślę, że możemy mieć dobre relacje [z Vinalesem], ale musimy zwłaszcza pracować razem nad rozwojem motocykla.

Image © Yamaha Motor Racing