Menu

Yamaha Movistar MotoGP prezentuje nowy motocykl na tegoroczny sezon wyścigowy

Yamaha YZR-M1

Zespół Yamaha Movistar MotoGP zaprezentował w czwartek swój nowy motocykl, którym w sezonie 2017 rywalizować będą Valentino Rossi oraz nowy nabytek ekipy Maverick Vinales.

Motocykl oznaczony symbolem YZR-M1, zaprezentowany w siedzibie tytularnego sponsora w Madrycie, otrzymał podobne malowanie do tego z sezonu 2016, jednak w obecnej maszynie skorzystano z głębszego odcienia niebieskiego, uwidoczniono markę Movistar oraz pozbyto się białych wstawek.

Ważną rzeczą będzie dobre ściganie, a także bycie szybkim i na tyle konkurencyjnym, aby walczyć o zwycięstwa - powiedział Valentino Rossi podczas oficjalnej prezentacji. Jest to ważne, pozostać skoncentrowanym i zawsze mocnym.

Musimy poczekać do pierwszych wyścigów, aby zrozumieć potencjał motocykla i potencjał rywali. Ważną rzeczą w pracy będzie pozostać mocnym w każdą niedzielę.

Rossi odniósł się także do swojego nowego kolegi zespołowego Mavericka Vinalesa, który zastąpił w Yamasze, odchodzącego do Ducati, Jorge Lorenzo.

W naszym zespole przyzwyczaiłem się do posiadania mocnego kolegi zespołowego. Maverick od pierwszego dnia bardzo mi zaimponował. Zasadniczo wolałbym, aby potrzebował trochę więcej czasu, aby być szybkim, lecz dla mnie niestety, jest już bardzo mocny.

Myślę przede wszystkim, że możemy razem wykonać dobrą robotę na rzecz motocykla i spróbować wynieść go na podium podczas każdego weekendu - dodał Włoch.

Pod wrażeniem zespołu Yamaha, jak i samego motocykla był także Vinales, który przyznał, że jazda na maszynie okazała się bardzo szybka i był pod bardzo dużym wrażeniem prędkości. Hiszpan swoją przygodę z zespołem Yamaha rozpoczął pod koniec 2016 roku na testach w Walencji.

W ubiegłym roku, kiedy jechałem za Yamahą wiedziałem, że jest bardzo szybka - powiedział Vinales. Kiedy wsiadłem na motocykl, spróbowałem pojechać tak jak potrafię i motocykl okazał się naprawdę dobry. Byłem bardzo szybki i byłem bardzo zaskoczony, że mogę jechać tak szybko w ciągu kilku dni.

Rossi i Vinales powrócą do testów z końcem stycznia, kiedy zaplanowano start oficjalnych testów MotoGP na torze Sepang w Malezji.

Yamaha YZR-M1
Image © Yamaha Motor Racing