Menu

Okres prezentacji motocykli MotoGP na sezon 2017 rozpocznie Yamaha i Ducati

Maverick Vinales i Valentino Rossi

Już w tym tygodniu zespoły Movistar Yamaha i Ducati zaprezentują swoje motocykle na sezon 2017. Oficjalnie przedstawieni zostaną również nowi kierowcy japońskiego i włoskiego producenta - Maverick Vinales i Jorge Lorenzo.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo wraz z Andreą Dovizioso zaprezentują swoją maszynę na nadchodzący sezon w piątek 20 stycznia w siedzibie włoskiego zespołu w Bolonii.

Z kolei w czwartek 19 stycznia swoją prezentację przeprowadzi ekipa Movistar Yamaha w Madrycie. Będzie to również data oficjalnego zaprezentowania Mavericka Vinalesa w zespole japońskiego producenta. Hiszpan odsłoni motocykl na sezon 2017 wraz z Valentino Rossim.

Zarówno Lorenzo, jak i Vinales testowali motocykle swoich nowych zespołów podczas posezonowych testów w Walencji, na których fantastyczne tempo zaprezentował nowy nabytek Yamahy, który był najszybszy pierwszego i drugiego dnia testowego.

Pierwsze oficjalne testy MotoGP przed sezonem 2017 tradycyjnie odbędą się na torze Sepang w Malezji i rozpoczną się 30 stycznia.

Zespół Suzuki zapowiedział prezentację swojego motocykla tuż przed rozpoczęciem testów w Malezji 29 stycznia, kiedy to zaprezentowani zostaną nowi kierowcy japońskiego producenta - Andrea Iannone i Alex Rins. Z kolei Honda odsłoni swoją nową maszynę 3 lutego w Jakarcie tuż po zakończeniu testów.

KTM natomiast swoją prezentację przed debiutanckim sezonem w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP zaplanował na 20 lutego pomiędzy testami na torze Phillip Island i Losail.

Zapowiedziane prezentacje motocykli na sezon 2017

  • Movistar Yamaha - 19 styczeń
  • Ducati - 20 styczeń
  • Suzuki ECSTAR - 29 styczeń
  • Repsol Honda - 3 luty
  • KTM - 20 luty
Image © Yamaha Motor Racing