Menu

Silverstone ma nadzieję na utrzymanie MotoGP

Start wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii 2016

Prezydent BRDC Derek Warwick ma nadzieję, że projekt Circuit of Wales niezostanie zrealizowany i tor Silverstone nadal będzie organizował Grand Prix Wielkiej Brytanii Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Silverstone przejęło organizację brytyjskiej rundy od toru Donington Park w 2010 roku, ale walijski obiekt podpisał z MotoGP pięcioletnią umowę na lata 2015-2019.

Mimo niejasnej przyszłości Silverstone w kalendarzu Formuły 1, Warwick zapowiedział, że chce aby wyścig MotoGP pozostał na brytyjskim obiekcie, po tym jak wygaśnie tymczasowa umowa na oragnizację Grand Prix Wielkiej Brytanii.

MotoGP jest bardzo ważne dla Silverstone. Myślę, że pozostanie tutaj przez kolejne dwa lata, co jest bardzo dobre. Będę rozmawiał z władzami walijskiego obiektu, Circuit of Wales. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, więc pozytywnie spoglądam w przyszłość MotoGP [na torze Silverstone] - powiedział Derek Warwick w rozmowie z Autosport International.

Mamy bardzo dobrą publiczność w Silverstone, która śledzi zmagania motocyklowe. Nie jesteśmy torem tylko dla samochodów, ale także motocykli.

Były kierowca Formuły 1 przyznał, że jest ogromnym fanem MotoGP, a zwłaszcza Valentino Rossiego. Rossi jestem legendą sportu, nie tylko MotoGP, ale ogólnie sportu - przyznał Warwick.

Jest na równi z [Ayrton] Senną, [Juan Manuel] Fangio and [Stirling] Mossem. Myślałem, że widziałem go w najlepszej formie kilka lat temu, ale on nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. On ma 38 lat.

[Marc] Marquez to wyjątkowy talent, [Maverick] Vinales dołączy do czołówki, a [Jorge] Lorenzo przeszedł do Ducati - to wspaniałe wieści dla MotoGP - zakończył.

Image © Michelin