Menu

Hungaroring planuje organizację wyścigu MotoGP

Hungaroring

Włodarze toru Hungaroring poinformowali, że planują organizację rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2018 roku po tym, jak tor pod Budapesztem przejdzie gruntowny remont.

Przed sezonem 2016 po raz pierwszy od 1985 roku, na całej pętli został wymieniony asfalt, a także krawężniki.

Modyfikacje przejdzie kilka zakrętów i poboczy, które mają zostać rozpoczęte w październiku w ramach gruntownego remontu obiektu, która ma składać się z trzech faz.

Pierwsza z nich obejmuje wybudowanie dodatkowych trybun, kabin komentatorskich. W kolejnej tor Hungaroring czeka przebudowa całego paddoku i garaży.

Ostatnia faza ma składać się z budowy centrum dla zwiedzających, muzeum oraz innych usług.

Zmiany na torze w dużej mierze są spowodowane tym, że celem włodarzy Hungaroringu jest organizacja wyścigu Grand Prix MotoGP, co potwierdził Zsolt Gyulay.

Podczas modernizacji będziemy konsultować się z FIM, aby tor spełniał warunki wyścigów MotoGP - powiedział Gyulay w rozmowie ze stacją węgierskiej telewizji M1.

Jesteśmy w trakcie projektowania zmian i jeśli istnieje wola wszystkich stron, to musimy dokonać zmian na torze Hungaroring, główne zmiany będą dotyczyć zakrętów i poboczy, które kwalifikują się do organizacji wyścigów motocyklowych.

Teraz [plany związane z organizacją wyścigu MotoGP] znajdują się na stole węgierskiego rządu i jesteśmy przekonani, że zostaną zaakceptowane.

Image © Pirelli Motorsport