Menu

Repsol przedłużył umowę z Hondą do 2018 roku

Marc Marquez, Tetsuhiro Kuwata, Begona Elices i Dani Pedrosa

Repsol przedłużył umowę na sponsora tytularnego fabrycznego zespołu Hondy do końca 2018 roku.

Logo hiszpańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego widnieje na motocyklach Hondy nieprzerwanie od 1995 roku. Wraz z początkiem 2017 roku będzie to 23 sezon z rzędu historycznego partnerstwa Repsol Hondy.

Poprzednie porozumienie zakładało zakończenie współpracy w przyszłym roku, jednak teraz ogłoszono, że Repsol pozostanie sponsorem tytularnym Hondy przynajmniej do końca 2018 roku.

Jesteśmy zachwyceni z przedłużenia umowy z naszym sponsorem tytularnym do końca 2018 roku - powiedział główny menadżer HRC Tetsuhiro Kuwata. W tym roku razem świętowaliśmy nasz dwunasty tytuł mistrzowski MotoGP w ciągu 22-letniego partnerstwa, co jest niesamowitym osiągnięciem w historii Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Ten rekord pokazuje wielką wartość naszej współpracy, a także wspaniałą umową sponsorską, którą wykorzystamy do rozwoju technologicznego. Jesteśmy dumni z dalszej współpracy z Repsolem do 2018 roku i mamy nadzieję, że będziemy ją kontynuować przez wiele kolejnych lat.

Od czasu połączenia sił przez Repsol i Hondę razem w kategorii 500cc i MotoGP tytuły mistrzowskie zdobywali Mick Doohan, Alex Criville, Valentino Rossi, Nicky Hayden, Casey Stoner i Marc Marquez. Zespół wygrał także w 151 wyścigach królewskiej klasy i 392 razy stawał na podium.

Z kolei do 2018 roku barwy zespołu Repsol Honda będą reprezentowali Marc Marquez i Dani Pedrosa.

Image © Honda Racing Corporation