Menu

Ciabatti: Lorenzo może wygrać w swoim pierwszym wyścigu dla Ducati w Katarze

Jorge Loreno / Ducati

Dyrektor sportowy Ducati Paolo Ciabatti jest przekonany, że nowy kierowca w zespole włoskiego producenta, Jorge Lorenzo może wygrać w swoim debiutanckim wyścigu w przyszłorocznym wyścigu w Katarze.

Tor Losail tradycyjnie może być szczęsliwym obiektem dla Ducati, gdzie poprzednio trzy lata z rzędu niepokonany był Casey Stoner w latach 2007-2009.

Podobnie wyglądało to w sezonie 2015 gdzie blisko zwycięstwa był Andrea Dovizioso, który do ostatnich metrów walczył z Valentino Rossim. Również w minionym sezonie na czele stawki walczył Andrea Iannonen, jednak gdy na początku wyścigu chwilę po objęciu prowadzenia przewrócił się w jednym z zakrętów.

Lorenzo z kolei jest trzykrotnym zwycięzcą Grand Prix Kataru w barwach Yamahy, dzięki czemu Ciabatti jest pewny tego, że nowozakontraktowany hiszpański kierowca jest w stanie walczyć o zwycięstwo w inaugurującym sezon 2017 wyścigu.

Ciabatti zapytany przez portal Motorsport.com o to, czy według niego Lorenzo może odnieść zwycięstwo w Katarze, odpowiedział - Mogę powiedzieć, że dlaczego nie?

Byliśmy blisko zwycięstwa [w Katarze] w 2015 i 2016 roku, oba wyścigi dwukrotnie na drugim miejscu zakończył Dovizioso. Jorge również dobrze sobie tam radzi, więc mamy nadzieję, że utrzyma ten sam poziom konkurencyjności.

Oczywiście jest to dla nas bardzo korzystny obiekt, ale Honda, Yamaha i Suzuki nie będą stać bezczynnie, więc muśmy do końca ciężko pracować, aby odnieść sukces, jednak rozpoczniemy sezon na torze, który bardzo dobrze pasuje do charakterystyki naszego motocyklu, co z pewnością jest pozytywnym czynnikiem - dodał dyrektor sportowy Ducati.

Ciabatti przyznał również, że celem dla Ducati na 2017 rok, nie jest tylko odnoszenie zwycięstw, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, ale walka o mistrzostwo mając w składzie trzykrotnego mistrza świata MotoGP.

Oczywiście celem na następny rok z kierowcą takim jak Jorge jest powrót do walki o tytuł - powiedział Włoch. Oczywiście to ambitny cel, ale będziemy mogli o tym mówić mając wystarczająco dobry motocykl, by zwyciężać, a także zatrudniając czołowego kierowcę.

Zrobiliśmy to i celem jest zwycięstwo w tak wielu wyścigach, jak będzie to możliwe i walka o tytuł wiedząc, że niebędzie to łatwe, ponieważ szanujemy możliwości naszych przeciwników - dodał.

Image © Michelin