Menu

Vinales pretendentem do mistrzowskiego tytułu w sezonie 2017, według Rossiego

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Valentino Rossi uważa swojego nowego partnera w zespole Yamahy, za jednego z faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytuły w 2017 roku.

Hiszpan, który już podczas pierwszych jazd motocyklem Yamahy podczas posezonowych testów w Walencji, będąc najszybszym kierowcą w trakcie obu dni testowych, zyskał wielką sympatię 9-krotnego mistrza świata, który chwalił talent byłego kierowcy Suzuki.

W trakcie wywiadu po kolejnym zwycięstwie w Monza Rally Show Rossi wytypował głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu, stawiając na równi samego siebie, Marca Marqueza, Jorge Lorenzo, a także młodego Mavericka Vinalesa.

Myślę, że faworytami do tytułu w przyszłym roku są Marquez, Lorenzo, ja i Vinales. Musimy poczekać i zobaczymy, co się wydarzy - powiedział utytułowany Włoch.

Rossi zapytany o to, czy sezon 2016 był jego najlepszym rokiem, odpowiedział - Oczywiście, oceniłbym go za jeden z najlepszych. Jeśli uważasz, że zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach jest przeciętnym [wynikiem], powinieneś skończyć [się ścigać].

To był pozytywny sezon, ponieważ konkurowaliśmy we wszystkich warunkach i byłem bardzo szybki. Miałem pecha i popełniłem kilka błędów, ale sezon bez wątpienia można uznać za pozytywny - dodał.

Rossi podsumował także dwudniowe testy Yamahy na torze Sepang, gdzie Włoch i Vinales zakończyli ostatnią część przygotowań do sezonu 2017 w tym roku, przed oficjalnymi testami przedsezonowymi, które odbędą się na malezyjskim torze pod koniec stycznia.

Sytuacja jest bardziej klarowna - powiedział Rossi, podsumowując testy na torze Sepang. Dużo więcej pracowaliśmy nad nowym motocyklem i widzieliśmy w nim większy potencjał niż w motocyklu, który używaliśmy w 2016 roku.

Image © Michelin