Menu

Lorenzo zainteresowany ważniejszą rolą Stonera w Ducati

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał, że jest zainteresowany pomocą Caseya Stonera w przyszłorocznym sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, z który pracował podczas swoich pierwszych jazd na motocyklu Ducati w trakcie posezonowych testów w Walencji.

Trzykrotny mistrz MotoGP, często wymieniał się swoimi spostrzeżeniami z Australijczykiem podczas obu dni testowych na torze Ricardo Tormo, szukając rad u kierowcy, który jako jedyny zdobył mistrzowski tytuł na motocyklu włoskiego producenta.

Lorenzo przyznał podczas imprezy jednego ze swoich sponsorów w Madrycie, że obaj dobrze się rozumieją, co otwiera drzwi na dalszą współpracę w trakcie następnego sezonu.

Nasze relacje z Caseyem są bardzo dobrze - powiedział Lorenzo, który chciałby, aby w kolejny sezonie Stoner przejął rolę analityka w Ducati, którą w Yamasze pełnił dla Hiszpana Wilco Zeelenberg.

To bardzo inteligentny facet, bardzo spostrzegawczy i potrafi udzielić dobrej rady. W dodatku, mimo że nie rywalizował na torze od kilku lat, to potrafi pojechać szybciej od kierowców etatowych.

To byłoby interesujące, gdyby znalazł się w garażu, jednak jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, chociaż wkrótce będziemy. Jednym z problemów jest to, że [Stoner] jest bardzo szczęśliwy w Australii i jeśli chciałby mi pomóc, musiałby przeprowadzić się do Włoch. Mam nadzieję, że go przekonam i zobaczymy czy wreszcie ustali coś z Ducati - dodał Hiszpan.

Image © Michelin