Menu

Rins z problemami zdrowotnymi po wypadku w drugim dniu posezonowych testów

Alex Rins / Suzuki

Zespół Suzuki potwierdził, że Alex Rins, doznał zmian patologicznych ósmego i dwunastego kręgu kręgosłupa, czego powodem był upadek w drugim dniu testów MotoGP na torze Ricardo Tormo.

Hiszpan doznał ciężkiego upadku w dwunastym zakręcie środowej sesji testowej, tuż przed podobnym incydentem, w którym brał udział jego zespołowy kolega Andrea Iannone, co wywołało na torze czerwone flagi.

Rins początkowo został zabrany do centrum medycznego na hiszpańskim obiekcie, gdzie skarżył się na bóle pleców, przed wizytą w szpitalu Nisa 9 de Octubre, gdzie pozostał na nocną obserwację, a w czwartek ma zostać przetransportowany do Barcelony, gdzie zostaną przeprowadzone kolejne badania.

Szkoda tego wypadku, ponieważ chciałem poprawić odczucia na motocyklu i wykonywaliśmy z zespołem plan punk po punkcie - przyznał Rins.

Jestem rozczarowany, ponieważ był to ważny test, z którego chcieliśmy wynieść pierwsze wrażenia, niestety nie możemy zmienić tego co się stało.

Teraz trzeba wrócić do domu, odpocząć, a następnie myśleć o przedsezonowych przygotowaniach.

Chciałbym podziękować wszystkim członkom zespołu Suzuki, za życzliwość wobec mojej osoby podczas dni testowych i za całą pracę, którą wykonali, aby pokazać, jak dobrze wystartować w MotoGP - dodał Hiszpan.

Drugi z kierowców Suzuki, Andrea Iannone, uniknął obrażeń związanych z wypadkiem i powrócił do dalszych przygotowań, które zakończył na czwartej lokacie w ogólnym zestawieniu.

Image © Suzuki