Menu

Vinales najszybszy także ostatniego dnia testów posezonowych

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Hiszpan podczas testów posezonowych na torze Ricardo Tormo pokazał bardzo dobre tempo. W trakcie obu dni uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Podobnie jak i pierwszego dnia testów tak i drugiego Jorge Lorenzo wyjechał na tor jako pierwszy z zawodników. Trzykrotny mistrz świata MotoGP miał do dyspozycji motocykl Ducati w specyfikacji GP17.

Marc Marquez w początkowej fazie sesji testowej poprawił wtorkowy czas Mavericka Vinalesa i na długo zagościł na pierwszej pozycji.

Na torze została wywieszona czerwona flaga, która uniemożliwiała motocyklistom pokonywanie kolejnych okrążeń. Powodem tego była wymagająca naprawy bariera, którą uszkodził Andrea Iannone podczas swojej wywrotki w dwunastym zakręcie. Drugi z zawodników Suzuki - Alex Rins także miał wypadek w tym samym miejscu. Hiszpan doznał kontuzji kręgosłupa i zgodnie z zaleceniami lekarzy nie będzie mógł jeździć motocyklem przez najbliższy miesiąc.

Po godzinie poświęconej na naprawę bariery zawodnicy mogli wyjechać na tor. Na czele tabeli z wynikami Andrea Dovizioso poprawił poranny wynik Marqueza. Jack Miller i Dani Pedrosa zbliżyli się do czasu urzędującego mistrza świata.

Maverick Vinales na dwie godziny przed końcem sesji testowej opuścił aleję serwisową i kilka chwil później uzyskał najlepszy czas dnia. Jako jedyny zszedł poniżej bariery 1 minuty i 30 sekund. Reprezentant Yamahy korzystał z motocykla w specyfikacji 2016.

Wkrótce Marc Marquez poprawił swój wynik i ograniczył stratę do Vinalesa do 0,2 sekundy. W ten sposób zajął on drugą pozycję w ostatnim dniu testów posezonowych na torze Ricardo Tormo.

Trzecie miejsce ze stratą prawie 0,5 sekundy zajął Andrea Dovizioso na Ducati Desmosedici GP17. Czwarty był Andrea Iannone na Suzuki. W pierwszej czwórce znajdowały się motocykle czterech różnych producentów.

Piąta i szósta pozycja należała odpowiednio do Daniego Pedrosy i Cala Crutchlowa, którzy dosiadali maszyn Hondy. Brytyjczyk uzyskał dokładnie ten sam czas co siódmy Valentino Rossi.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Jorge Lorenzo, Aleix Espargaro i Jonas Folger.

Sam Lowes nie wziął udziału w środowych testach ze względu na to, że jego szyja nie była w najlepszym stanie po wypadku z poprzedniego dnia.