Menu

Marc Marquez z najlepszym czasem podczas trzeciego treningu na torze Ricardo Tormo

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z fabrycznej Hondy i tegoroczny mistrz świata, okazał się najszybszym zawodnikiem podczas trzeciego treningu Grand Prix Walencji na torze Ricardo Tormo.

Podczas 45-minutowej sesji treningowej Hiszpan wykręcił najszybszy czas w postaci 1:30.258 i wyprzedził o 0.103 sekundy Mavericka Vinalesa z zespołu Suzuki ECSTAR.

Na trzeciej lokacie ostatecznie uplasował się Andrea Dovizioso z Ducati, który najszybsze swoje pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:30.643 i do najszybszego Marcqueza stracił 0.385 sekundy.

Tempo Włocha pozwoliło jednak utrzymać za sobą, powracającego po kontuzji, Daniego Pedrosę (1:30.711) oraz najszybszego w dwóch pierwszych sesjach treningowych Jorge Lorenzo, który do pierwszej lokaty stracił tym razem 0.485 sekundy.

Szósty czas w sobotnim treningu uzyskał Pol Espargaro, utrzymując za sobą swojego brata, lecz przeciwnika na torze, Aleixa Espargaro z Suzuki, który stracił zaledwie 0.024 sekundy.

Ósma lokata należała finalnie do Andrei Iannone z Ducati, za którym znalazł się Valentino Rossi i Bradley Smith zamykający czołową dziesiątkę i wyprzedzający w zestawieniu treningów Cala Crutchlowa, co zapewniło mu bezpośredni awans do Q2.

Brytyjczyk z LCR Hondy będzie musiał tymczasem zmierzyć się w pierwszej sesji kwalifikacyjnej i powalczyć o awans do najlepszej dwunastki, aby móc konkurować o pierwsze pole startowe do niedzielnej rywalizacji.

Image © Honda Racing Corporation